Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Europa League/ Kundërshtar bombë për Tiranën, Partizani ndaj një ekipi bullgar (LIVE)

logo-uefa-europa-league

Pas hedhjes së shortit të Europa League, skuadrat shqiptare kanë mësuar kundërshtarët e tyre. Ekipet shqiptare që marrin pjesë janë  Partizani, Skënderbeu, Tirana, Shkëndija e Tetovës dhe Prishtina.

Ekipi i parë që ka mësuar kundërshtarin është Tirana që do të përballet me Maccabi Tel Aviv.

shorti liga e europes1

Partizani (Shqipëri) – Botev Plovdiv (Bullgari)shorti liga e europes2

Një orë më parë është hedhur sot në orën 12:00 në Nion të Zvicrës shorti i fazës së dytë kualifikuese të Ligës së Kampioneve ku ekipi kampion i Shqipërisë, Kukësi, ka mësuar rivalin e tij, Sherif Tiraspol të Moldavisë.

 

(e.f/BalkanWeb)


Komente ( 1 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .