Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
14:00

Angli - Panama

RUSI 2018
17:00

Japoni - Senegal

RUSI 2018
20:00

Poloni - Kolumbi


FOTO/ Celtic-PSG, tifozi futet në fushë dhe sulmon Kylian Mbappe

nintchdbpict000352493336-800x450

Skuadra skoceze, Celtic, mund të përballet me dënim të rëndë nga UEFA për organizim të dobët të ndeshjes në Ligën e Kampionëve, ku një tifoz hyri lehtësisht në fushë dhe tentoi të sulmonte futbollistin e PSG-së, Kylian Mbappe, në ndeshjen që u zhvillua sonte ku francezët fituan 0-5.
Incidenti ndodhi pak minuta para përfundimit të pjesës së parë. Sipas gazetarëve që e panë ngjarjen, tifozi u fut në fushë dhe tentoi të qëllonte Mbappen, por nuk ia doli, dhe pastaj u kap nga rojet e sigurimit për t’u dërguar jashtë stadiumit.

(i.ç/BalkanWeb)