Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

FOTO/ Ekzekutoi 28-vjeçarin për hakmarrje, ja kush është killeri i shpallur në kërkim

vrasja-e-mario-merollarit-ja-vrasesi

TIRANË- Zbulohet imazhi i Kastriot Gjuzit, i akuzuar për vrasjen e 28-vjeçarit Mario Majollari dhe i shpallur në kërkim. 40-vjeçari Gjuzi akuzohet se mbrëmjen e djeshme ekzekutoi me tre plumba në Kinostudio djalin e hasmit të tij.

Gjuzi, banues në Tiranë, rezulton i dënuar më parë. Policia identifikoi në kohë rekord autorin e vrasjes që tronditi kryeqytetin mbrëmjen e së martës, pasi u zbulua motivi i hakmarrjes. Avni Majollari, babai i 28-vjeçarit është dënuar me burg përjetë për vrasjen e Ilir Gjuzit, vëllai të Kastriot Gjuzit dhe Amarildo Nelaj në vtin 2000.

vrasja-e-mario-merollarit-ja-vrasesi

Policia shoqëroi 15 persona, dëshmitarë dhe të dyshuar, si dhe familjarët e dy personave që vrau në vitin 2000 i ati i Marios.
Por në momentin kur policia shkoi në banesën e Kastriot Gjuzit, ai nuk ndodhej në banesë, ndaj dyshimet më të madha ranë mbi të.

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 3 )

  • Duket. koke-fytyre me cepa.. Tipik shpellar.

  • Nik

    Mbase ka qene me dashnoren i shkreti, ose jasht shtetit, apo sbehet fjale fare muhabet i sigurte qe esht vrasesi

  • Nik

    Meqe nuk ishte ne shpi ky njeriu, i bie qe qenka vrasesi bravo media, ceshtja u mbyll, e zgjidhen e gjetem vrasesin. Ore ndergjegjesuhuni nje here ne jete se i bete te gjithe vrases, a e dini se ka kushtetute, kod penal kod procedure penale, si dilni ne perfundim kshu nje here?