Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

FOTO/ Hiqeshin si turistë, por ajo çfarë i gjeti policia greke në rulotë i fundosi dy shqiptarët

GREQI – Një sasi e madhe droge është kapur ditën e sotme në kufirin greko-shqiptar. Operacioni u bë nga policia fqinje në Konicë të Janinës. Autoritetet arritën të sekuestrojnë rreth 530 kg marijuanë. Sasia e madhe e drogës u kap në një automjet rulotë

Deri më tani, në pranga janë vendosur dy shtetas shqiptarë të moshës 53 dhe 26 vjeç identitetet e të cilëve nuk u bënë të ditur.

Droga ishte e ndarë në 180 pako ekzaktësisht me peshë 529 kg e 415 gramë.

 (e.f/BalkanWeb)