Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

FOTO/ Maqedoni, protestuesit me parullë edhe kundër Edi Ramës

Protestuesit-maqedonas-me-parulla-2

Maqedoni- Akuzat ndaj George Soros në Maqedoni vazhdojnë të intensifikohen edhe më shumë, ku Soros akuzohet se është një njeri që i pëlqen përzierja në sovranitetin e shteteve për të zbatuar politikat e tij, dhe se politikat e tij janë shfaqur në Zyrën Publike të kreut të LSDM-së Zoran Zaev. Për të protestuar ndaj këtij rasti veçanërisht kundër ndikimit të George Soros në Maqedoni, mbrëmjen e së hënën marshuan me parulla të shumta anëtarët e nismës qytetare “Për Maqedoni të përbashkët”. Në duar protestuesit mbanin parulla ‘Trump është një hero’; ‘Soros dil jashtë nga Maqedonia’; ‘Rama-Platformë sorosi’; ‘Sorosi financon rrëzimin e Maqedonisë’. Pra, përveç parullave kundër Soros, kishte edhe parulla kundër kryeministrit Rama duke e akuzuar edhe atë për lidhje me Soros dhe ideator të platformës së partive shqiptare në Maqedoni.

(I.Ç/BalkanWeb)


Komente ( 6 )

 • Rrnofte pansllavi Lulezime Bawsha. Smrt Edi Soros,

 • Maqedoninë se vodhi as Edi dhe as Sorrosi. Atë e vodhi Gruevski! Sa për presidentin Amerikan, mbështetja e maqedonasve nuk i sjell përfitime se sa mbështetja e ndonjë tribuje Afrikane qe përplasin shkopinj dhe hedhin valle rreth zjarrit për të larguar fatin e keq nga presidenti 😉

 • Te njejtat parrulla perdor dhe PD-ja ni tirane. Si ka mundesi? Mos PD me te vertete financohet nga rusia dhe serbet qe mos te hyj ne europe?

 • Me kot ish qeverite ballkanike kapen pas trump sikur te ishte nje varke shpetimi
  Trump eshte risia ndersa keta e shkuara
  Trump per keta ishet e ballkanit do thonte
  “JENI TE PUSHUAR”

 • Ruset, sllavet ne Serbi dhe Maqedoni, dhe vegla e tyre banda politike me emrin Parti Demokratike ne Shqiperi sulmojne fondacionin qyteterues te Geroge Sorosit.