Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

FOTO+VIDEO/ Në Moskë makinat dhe kamionët e pisët bëhen vepra arti për një artist

Teksa lë parkimin një makinë ose një kamion i pistë dhe me pluhur, ‘rrezikon’ e shumta të gjejë në dritare një shkrim ‘më laj’.

Artisti rus Nikita Golubev, ka transformuar këto makina të mbuluara në pluhur në një formë arti, citon tgcom24.

Kështu tani në Moskë, kush parkon një mjet të pistë, mund ta gjejë mjetin ’të transformuar’ me një grafit të artistit, që ka sipër një peshkaqen, krokodil, majmun, buf, por edhe sërfistë që ecin mbi dallgë, apo dy duar që luten.
(da.xha/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.