Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

FOTO/ “Prestige Resort” në Golem destinacioni më i ri që po shijojnë pushuesit

pishina 15

Ata që kanë vendosur të kalojë pushimet pranë bregdetit të Adriatikut në Golem e kanë zgjedhur tashmë vendin ideal për të pushuar, është resorti më i ri, pjesë e hotel Prestige në Tiranë.

I ndërtuar nën hijen e pishave madhështore dhe mes gjelbërimit, te ish-MakAlbania, “Prestigj Resort” është bërë një nga destinacionet më të preferuar të pushuesve, jo vetëm shqiptarë por edhe të huaj.

Ajo që e bën të veçantë këtë resort të ri, është fakti që ka tre pishina, ndërsa njëra prej tyre është me ujë deti, të cilat po shfrytëzohen në këto ditë të nxehta gushti, nga shumë pushues.

Në mjediset e bukura dhe komode të resortit pushuesit kanë përfituar nga shërbimi cilësor, ku mund të shijojnë panoramën e mrekullueshme të lindjes dhe perëndimit të Diellit në Adriatik.

Më poshtë një kolazh me foto nga ky resort në një ditë gushti.
pishina 14

pishina 13

pishina 12

pishina 11

pishina 10

pishina 9

pishina 2

pishina 8

pishina 7

pishina 6

pishina 1

pishina 5

pishina 4

pishina 3
pishina 16


Komente ( 10 )

 • Kujt i ha leshi per ate luks kur ne durres dhe gjithe andej vjen era vekale. Do vecoja pak jugun por dhe andej varja. Nje i huaj qe vjen ne shqiperi harroje se svjen edhe ne ballkan her tjeter. Eshte nje diservitet i papar, ke pa ti lope ne mes qytetin as ne afrik jo. Po me mire ti bejm qefin vetes.

 • Po ne qe kemi punu aty kur do i morim leket se è kena bo punen para nje viti ???

 • Oni

  Pak i shtrenjtë për xhepin e shqiptarëve po kalohet mirë

 • E meritoka reklamen..Bukur!

 • Duket shum resort e bukur..

 • Çmimet ne Budva po shkojne ne stratosfere nderkohe qe ne Dubrovnik kane arritur kulmin.. Nuk ka me patriotizem turitik. Edhe Ruset po ngopen me Budvan dhe Turqine dhe po hedhin syte nga Golemi bashke me Polaket, Çeket, Sllovaket, Hungarezet etj.. Edi Rama duhet urgjentisht te rregulloje punen e kolektorit pergjate 10 km vije bregdetare.. Ujin dhe Dritat i ka bashkia po kolektori kerkon shume investim. Nuk mund te lihet me gropa septike individuale kujt ja ka qejfi t’i ndertoje e kujt jo.. Ne shqiptareve qe na eshte bere Golemi gogol, i çova miqte e mi Polake ne Golem dhe Spille dhe u pelqeu… A kishte mangesi??? Sigurisht qe kishte por prej atyre mangesive nje pjate Rizoto me karkaleca kushtonte 5 ne Spille nderkohe qe ne Budva e gjen 15 euro.. Ja pse Shqiperia ka te ardhme. Uroj vetem qe Edi Rama ta pershpejtoje kete gje.

 • NGA FOTOT DUKET SI RESORT I BUKUR DHE ME STANDARTE TË LARTA.

  DO SHKOJË TË QËNDROJ DISA DITË.

 • Resort shume i bukur, sot isha me familje dhe u kenaqa me ambientet dhe mikpritjen. Komplimente!