Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

FOTO/ Zjarri në fabrikën në Kashar, kush janë “heronjtë e heshtur” që luftuan me flakët

31116771_422791334813375_5989837880074174464_n

TIRANE- Ditën e djeshme një fabrikë riciklimi mbetjesh në Kashar u përfshi nga zjarri, ndërsa u deshën shumë orë për të fikur flakët.

Në luftë me shuarjen e flakëve ishin “heronjtë e heshtur”, ku zjarrfikëset u vunë në rrezik dhe jetën e tyre. Punonjësit e shërbimit të zjarrfikëses luftuan me flakët, duke parandaluar kështu një tragjedi të përmasave të mëdha, pasi nga flakët kanë rrezikuar edhe disa biznese të tjera.

Ka qenë Shërbimi Zjarrfikës i Tiranës që ka postuar në faqen e saj të ‘Facebook’-ut një video ku tregohen detaje mbi aksionin e djeshëm, ku rezultoi se e diela ishte një ditë e ngarkuar për këtë punonjës.
105

1113

1211

1310-768x432

31103520_763953053811658_3482937311316934656_n

31113524_763953200478310_6545295851458134016_n

31117404_763953027144994_7835982649742065664_n

31124283_763953180478312_4975683659244765184_n

31131108_763953117144985_7651884696279711744_n

31168661_763952997144997_2912959356880289792_n

31180162_763953083811655_8533403734233841664_n
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 3 )

  • Qeveria rrit rrogat e shefave te zjarrfiksve qe rrine gjithe diten lokaleve(Qarku Elbasan)as nuk e dine cfare detyre kane as shkolle nuk kane , kurse punonjesve te shkrete nuk u blejne as uniforme. Kjo eshte qeveria jone

  • eshte nje sektor qe akoma nuk i ka ardhur radha te merret dikush me te. pervec Tiranes te tjeret jane si mos me keq. shkoni ne Elbasan e shikoni, zjarrfikesit pa uniforma prej 15 vjetesh e me shume, pa kepuce pa maska, pa bombula ajri,pa doreza e kokore antizjarr etj.Njerez shume te perkushtuar,por te lene ne meshire te zotit.

  • tea

    qeveria kete kategori punonjesish e ka diskriminuar. As ore shtese, as rritje pagash kur jua rriti te gjithe kategorive , as uniforma dhe mjete te hajrit. Asgje fareeee. Ata aty kane thithur tosina sa per te gjithe jeten.