Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

FOTO+EMRI/ Masakra në Paris, policia identifikon autorin e sulmit me 1 të vdekur

DM HD VideoGrab credit BBC 20/04/2017 French Police officers search people after a shooting in which two police officer were killed along with their attacker and another police officer wounded in a terror attack on the Champs Elysees in Paris, France, 20 April 2017.

PARIS- Autoritetet franceze kanë identifikuar autorin e sulmit të mbrëmshëm që ndodhi në qendër të Parisit, ky humbi jetën një polic dhe u plagosën rëndë dy të tjerë.

‘Daily Mail’ shkruan se behët fjalë për Karim Cheurfi, 39 vjeç, i cili dyshohet se hapi zjarr me kallashnikov mbrëmë në Champs Elysees. 39-vjeçari ishte dënuar me 20 vite burg në vitin 2001 pasi tentoi të vriste me armë zjarri një polic. Ai ka qenë i skeduar si një person me prirje radikale dhe i rrezikshëm. Policia nisi dje menjëherë kontrollin në vendbanimin e tij në Seine-et-Marne, në lindje të Parisit.

Sulmi ndodhi dy ditë nga zhvillimi i raundit të parë për zgjedhjen e Presidentit, ndërsa dy kandidatët në garë Marine Le Pen e Frontit Kombëtar dhe Jean-Luc Melenchon i ekstremit të majtë po zhvillonin një debat live në TV. Autoritetet franceze thanë se sulmi mbrëmë ishte ‘akt terrorist’ dhe pamjet dramatike që u transmetuan në media kapën momentin kur policia qëlloi sulmuesin, i cili më vonë vdiq. Sakaq, nuk përjashtohet fakti që sulmuesi mund të ketë pasur një bashkëpunëtor, akt të cilin e mori përsipër ISIS.

Që nga viti 2015-të Franca është në gjendje të jashtëzakonshme dhe me nivelin më të lartë të mundshëm të sigurisë pas një një seri sulmesh terroriste, nga të cilat kanë mbetur të vrarë mbi 230 njerëz.
(ed.me/BalkanWeb)


Komente ( 3 )

  • ...

    Keto I organizojne vete see Jane zgjedhjet

  • A ju thashe qe atentatori ka vetem nje emer: masonikja Marine la Pute! Vetem keta lloj njerezish vine ne pushtet me akte te tilla. Bejne terror perpara zgjedhjeve ne menyre qe populli ti votoje. Te gjithe keta te isis vriten, asnje nuk kapet i gjalle ne menyre qe ti behet gjygji apo te merret vesh se nga vijne. Kjo tregon qarte se struktura me prapavija shkaterruese kane per qellim interesat e tyre! Mjere per ju kur te jepni llogari per veprat tuaja.

  • TAMAM KANE THENE TE PARET QE FRANCA ESHTE SHTET KURVE ….PER GJDO 6 MUAJSH NJE SULM TERRORIST EDHE PRAP NUK DINE TE MBROHEN ….SI KA MUNDESI??? ESHTE PER TU HABITUR!!!!! SHTET KOTE ME NJEREZ QE DINE VETEM PINE VERE DHE TE HAJNE DJATHE…

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .