Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

“Habit” Ramush Haradinaj: Vetëvendosjes i ofrova postin e kryeministrit

ramush-haradinaj-rr-euml-fen-p-euml-r-arrestimin-n-euml-slloveni-video_hd

KOSOVË- Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka rrëfyer se para zgjedhjeve i ka ofruar Lëvizjes Vetëvendosje postin e kryeministrit.

“Është mirë të vërtetohet edhe kjo që unë ia kam ofruar Vetëvendosjes, kryeministrin para zgjedhjeve, por nuk kanë dashur ta marrin. E kemi marrëveshje me shkrim. Gjashtë muaj para zgjedhjeve Vetëvendosja e ka pasur në tavolinë marrëveshjen për koalicion parazgjedhor”, tha Haradinaj.

Ai thotë se VV nuk ka qenë e gatshme për ndryshim, duke shtuar se nuk mban shpresë që t’i bashkohen në formimin e qeverisë.

“Ata e kanë fokusimin tek vetvetja, jo tek proceset në vend për këtë arsye edhe kam shkuar kësaj rruge që jam sot”, përfundoi Haradinaj.

(m.k/BalkanWeb)


Komente ( 6 )

 • jon

  Po pse Haradinaj qe ishte hero i lufte s’behet dhe hero i paqes?. Sigurisht qe parate jane me te forta se plumbat. Cudira te tilla ndodhin vetem ne Kosove ku ku kryeministeri publikohet para zgjedhjeve. Me sa kuptoj une te gjithe ate luften “heroike” qe bene e ben vetem per pushtet. S’ka asnje lloje spjegimi faktet se care po ndosh sot dhe 15 vite ne Kosove eshte vetem lufte per pushtet. Turpi i botes.

 • XXL

  Ky eshte hero i luftes…por fatkeqesisht mund te behet pengese e demokracise, njelloj si te korruptuarit e PDSH.

 • Lan

  Jo cdo ushtar eshte politikan i mire. Luften kosove e beri nato kosova dhe popullsia e saj erdhen ne Shqiperi. Braktisen trojet tyre. Rugova puthej me miloshevicin dhe saliun dhe i bejme tradhetare heroj Mjere ne.

  • ron

   Lan, si mund ta thuash qe popullsia braktisi vendin. Vetem gra, femije e pleq kane ardhur. Lufta e UCK do mbetet ne histori si nje nga veprat me madhore te historise Shqiptare. Si rralehere Shqiptaret u bashkuan, jo pas partive, feve apo individeve por per liri. Kjo levizje solli Naton. Po nuk shkrepe pushken a pare askush ste vjen ne ndihme. Nuk do mend qe UCK nuk matej dot me ushtrine Serbe por ama u bashkuan te gjithe per nje qellim, per fene e Shqiptarit qe eshte Shqiptaria.

  • ron

   Tani o burra, te bejme ate cka dime me mire, te vjedhim, te shkaterrojme, ta mbysim njeri tjetrin, deri sa historia te perseritet…

 • Shko puno tokën. Pse e lodhish popullin. Për meritat në luftë meriton një pension dhe kaq. Megjithëse nuk ke nevojë për lek se je shumë i pasur ( me € e popullit)bënu një herë trim dhe largohu nga politika që të udhëheqin të aftit dhe të shkon shteti përpara.