Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Hidhet shorti / Mësohen dhe çiftet e gjysmëfinaleve të Europa League

logo-uefa-europa-league

Pas shortit të Champions League, është hedhur dhe ai i Europa League. Në gjysmëfinale do të ndeshen Ajax-Lyon dhe Celta Vigo-Manchester United.

Celta Vido që për herë të parë është kualifikuar në gjysmëfinale, do përballet me djemtë e Jose Mourinho-s pas eliminoi belgët e Gent me rezultatin total 3-2.

Ndërsa Lyon pas fitores me penalti ndaj Besiktas, pret të përballet me Ajax-in e Amsterdamit.

Më herët u zgjodhën dhe ndeshjet e gjysmëfinales së Champions League: Real Madrid-Atletico Madrid dhe Monaco-Juventus.

(e.f/BalkanWeb)


KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.