Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Horoskopi për ditën e sotme, 17 korrik 2017

Horoskopi-600x3401-5

Dashi 21 Mars – 20 Prill
Marsi në shenjën tuaj ju dhuron energji për t’iu përkushtuar angazhimeve të përditshme, ndërsa Urani ju mbështet me ide gjeniale për të lëvizur gjithçka. Do t’ia dilni të nisni një projekt që po e mendoni prej shumë kohësh: rezultatet nuk do të vonojnë.

Demi 21 Prill – 20 Maj
Me Mërkurin te Peshqit, thellohuni në gjërat që ju përshtaten dhe ju interesojnë më shumë, dhe do të rrisni kompetencat tuaja profesionale. Mërkuri bashkëpunëtor do t’ju ndihmojë të zgjeroni horizontin dhe të pasuroni lidhjet me të tjerët.

Binjakët 21 Maj – 21 Qershor
Nuk është momenti për të marrë vendime të nxituara: para se të lëvizni, mendohuni mirë! Druajtja se mos dilni keq, për fat, do t’ju shpëtojë! Ndikimi i Mërkurit do të bëjë që të jeni jo të qetë, jo të saktë dhe të shpërqendruar. Mundohuni të mos ndikoheni.

Gaforrja 22 Qershor – 22 Korrik
Jupiteri ju cakton pak energji dhe burime, pak mundësi konkurrence, pak mirëkuptim shoqëror dhe vështirësi në përmbylljen e kontratave. Me Marsin armiqësor, mund të keni tensione në çështje familjare që nuk do të jenë shumë të lehta për t’u zgjidhur.

Luani 23 Korrik – 23 Gusht
Të shpërblyer nga Venusi e Marsi, krijimtaria juaj do të jetë më shumë se kurrë e spikatur, qofshi apo jo artist. DO të jeni të suksesshëm në punë. Saturni vazhdon veprimtarinë e vet që ndikon pozitivisht te ju. Autoritetin dhe besueshmërinë do t’i keni në ngritje.

Virgjëresha 24 Gusht – 22 Shtator
Për shkak të Neptunit jo të favorshëm te Peshqit, nganjëherë kush ju qëndron pranë mund t’ju duket se ju kundërshton. Kërkoni një bisedë sqaruese. Ndërsa jeni nën ndikimin e Neptunit, mos e merrni çdo gjë për të mirëqenë.

Peshorja 23 Shtator – 22 Tetor
Nëse jeni beqarë, Jupiteri mund t’ju ndihmojë të zgjeroni njohjet dhe të lindin histori të reja. Nëse keni një partner, çlironi pasionin. Me Uranin kundër, duhet të bëni kujdes në çështje dhe negociata që kanë të bëjnë me punën.

Akrepi 23 Tetor – 22 Nëntor
Neptuni për ju luan një rol gjithmonë thelbësor dhe ju dhuron intuitën dhe aftësinë për t’u marrë vesh me të gjithë, edhe në heshtje. Mos merrni përsipër shumë angazhime që e dini se nuk keni mundësi t’i menaxhoni. Mësoni të thoni jo.

Shigjetari 23 Nëntor – 21 Dhjetor
Me pozicionimin e Saturnit nuk duhet të ngadalësoni ritmin për të realizuar një projekt me sukses. Ndoshta do t’ju duhet një kohë e gjatë, por ç’rëndësi ka, jeni në çift! Saturni do t’ju ndihmojë të stabilizoheni dhe të ndërmerrni rrugën e qëndrueshmërisë.

Bricjapi 22 Dhjetor – 20 Janar
Pozicioni negativ i Uranit mund t’ju shtyjë të merrni vendime të papritura dhe të bëni ndryshime të rastit. Pa u shqetësuar, jepuni zgjidhje të prerë situatave të ndryshme. Nisur nga pozicioni i Marsit, bëni kujdes ndaj ndonjë shqetësimi të shkaktuar nga vrulli i tepërt.

Ujori 21 Janar – 19 Shkurt
Jupiteri e sjell fatin në anën tuaj dhe, mbi të gjitha, do të bëjë që punët të mos ju marrin shumë kohë nga kënaqësia. Në punë parashikohen bashkëpunime të reja, projekte dhe perspektiva të reja më fitimprurëse.

Peshqit 20 Shkurt – 20 Mars
Nën ndikimin e Hënës që grindet me Saturnin, do të keni keqkuptime të mundshme në familje, e për rrjedhojë një ndjenjë fajësie për çdo gjë pa arsye. Klima e ftohtë ju bën të mbylleni në shtëpi, por angazhimet e ndryshme ju shtrëngojnë të jeni në lëvizje.

 (BalkanWeb)


Komente ( 1 )

KOMENTO

*E-mail nuk do te publikohet.
Komenti juaj do publikohet brënda 3 orëve , nëse përdorni fjalor ofendues , komenti nuk do të publikohet nga moderatori .


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.