Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Huligani që qëlloi në Kuvend, “mik” me Gruevskin? Çfarë tregojnë fotot

MAQEDONI- Një nga udhëheqësit e grupit të huliganëve që qëlluan brutalisht dhe gjakosën deputetët në Kuvendin e Maqedonisë, përfshi edhe shqiptarin Ziadin Sela, është ky person që shfaqet në foto me kryetarin e VMRO-DPMNE-së, Nikola Gruevski.

Mediat maqedonase thonë se ky huligan, bashkë me grupin e tij, që hynë dje të maskuar në Kuvend janë pjesë e një organizate ekstremiste, e afërt me Gruevskin, i cili bashkë me presidentin George Ivanov, po pengojnë koalicionin e partive shqiptare me LSDM-në e Zoran Zaevit.

Ky koalicion iu premton shqiptarëve avancim të drejtash, sidomos në aspektin e përdorimit të gjuhës
shqipe, por jo vetëm. Kujtojmë se huliganët shpëthuen derën e Kuvendit fill pasi një shqiptar, Talat Xhaferi i BDI-së u zgjodh Kryetar i Kuvendit maqedonas.
(m.a/BalkanWeb)


Komente ( 5 )

 • Nuk e kuptoj se si keta terrorista te grupeve te ndryshme dalin ne foto me emer dhe mbiemer dhe i njohin te gjithe se kush jane dhe askujt nuk ja mban ti preke.
  Shqiptaret me mire preferojne te merren me teori konspiracioni kunder shqiptareve te tjere, sesa te ndeshkojne ata qe jane armiq te deklaruar.

 • O

  Deti ti shitet Greqise

  Kosova ti shitet Serbise

  Vashat Kosovare ti shiten Serbise.

  Shqiperia dhe Shqiptart jane prona e Sali Berishs.

  Kush asht kunder Berishs, asht Grek i qelbur, dhe Serbo jevg.

  Populli mosmirenjohes shqipetar meriton te vuaj.

  Rrofte Sali Sulltan Berisha-Karadjič, Skllavopronari i Madh i Bjeshkvet dhe Shpellavet

  • Te perfytyroj keshtu ty dhe rracen tende:
   Tullac, bark derr, mjekercjap, fetar i verbuar dhe i terbuar nga injoranca dhe mungesa etiketes, ana tjeter e derrave te ISIS, mesjetar i epokes se gurit, i zi (Me gjithe respektin per te zinjt) por jo minjte si puna jote, me nje prejardhje aksidentale nga nje spe*m e ngjitur kushedi ne ca rrethane para-ardhesve te tu, Ne lufe Shqiptari ko*en e pare te plumbit ja u fut nje kallupi si puna jote qe prish stiven, pastaj ja nis luften.
   Plehre e kompozuar keq

 • www

  E po kur u bene dhe shulet e Pustecit. Ose hanin cironka te thara ose shulinkat shkërrmoqnin miser fshatrave te fushes se Korces. Ahh musteqe i Austrise qe se cove vallen deri ne fund.

 • Sot flitet se partia Besa eshte filial i Vmro-seCopy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.