Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH
Lajme
Grupet
Rezultatet
Kalendari
RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi

RUSI 2018
16:00

Arabi Saudite - Egjipt

RUSI 2018
20:00

Spanjë - Marok

RUSI 2018
16:00

Uruguaj - Rusi


VIDEO ISIS kërcënon shqiptarët: Do të vijnë ditë të zeza për ju. Do t’ju vijmë me bomba

Abu Bilqis (Al­-Albani), një nga dy shqiptarët që shfaqet në video
Shqiptari i dytë në video, Abu Muqatil (Al­Kosova) kërcënon shqiptarët


Seksioni për media i ISIS-it, Alhayat Media Center, ka publikuar një dokumentar propagandistik për Ballkanin, në të cilin pjesëtarët e tij shprehin akuza dhe kërcënime ndaj jobesimtarëve në Ballkan.

Sipas videos, ISIS i cilëson shqiptarët më së shumti si ateistë, duke iu referuar ateizmit që kërkoi të instalonte diktatori, Enver Hoxha. Në këtë video paraqiten dy shqiptarë që luftojnë për ISIS­, njëri nga Shqipëria dhe tjetri nga Kosova. Ata janë të njohur me emrat Abu Bilqis (Al-Albani) dhe Abu Muqatil (Al-­Kosova). I pari flet në minutën 05:59 të videos në shqip, ndërsa i dyti në minutën 15:16 të videos.

“U dërgoj një mesazh të gjithë atyre që adhurojnë zota të tjerë por jo Allahun në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe në të gjithë Ballkanin. Mos mendoni se ne kemi harruar për zullumet që ju po u bëni myslimanëve. Mos mendoni se ne e kemi harruar armiqësinë që i keni bërë Allahut. Mos mendoni se ne e kemi harruar nënçmimin që ju keni ndaj Allahut dhe fesë së tij. Vallahi do të vijnë ditë të zeza për ju. Vallahi do të keni frikë të ecni në rrugë. Do të keni frikë të punoni. Do të keni frikë dhe do të tmerroheni në shtëpitë tuaja. Nuk do t’ju zërë gjumi nga tmerret. Do t’ju mposhtim me ndihmën e Allahut. Do t’ju vijmë me bomba!”, thotë Abu Muqatil­i në mesazhin e tij që nis në minutën 15:16.
(m.k/BalkanWeb)

 


Komente ( 127 )

 • Looking forward to reading more. Great blog. Will read on…

 • I cannot thank you enough for the article post. Keep writing.

 • lodGQE You have brought up a very superb points , thankyou for the post.

 • nope

  k*r!n tim do m hajn

 • Ai qe ben filma

  Ne jemi te njohur ne tere boten per mafia per krime per droge per tritole dhe arme hajdeni more myslyman ne shqiperi qe te vij jezusi tju shpartalloje ju te gjithe radikale te dreqit

  • O JU TE ISIS SHKONI NE DUKAGJIN SE ATJE JU GJEJNE PUNE ME KORRE,….. E JU PAGUAJNE MIRE, SA MERRNI RRUGET E SIRISE PER LEK SHKONI O NE LAZARAT OSE DUKAGJIN ..DHE PO GUXUAT TE BENI GJE JENI NE GJAK DERI NE TE SHTATIN BREZ HA HA HA HA

 • degjeneruesi

  ta marin vesh teton
  stresi is back is back
  you now
  nuk ka mo rrep ne shqipni
  perveq meje ta mmarin vesh teton
  une edhe ata n’kosov jena
  kerkush tjeter ska rrep ktu
  okej
  shat a faka fuck
  the king is back yes sir
  veq me kon edhe cracker
  kom dallim prej atyne qe dallohen
  sjom rreper prej atyne qe pallohen
  fuck you bitches skeni as buk me hanger
  se qa kem na ju skeni pa as ne anderrspom han se qadon me dit
  m’shelne gojen se jaufus mos u habit
  dit per dit yeah yeah tu ju prit diten e zez iniciatori me ta thy at protez bohesh gati me u vesh met zeez brahh se kom me ta thy at protez pres ne noizy kuzi jakuzi
  e boj kangen veq per pussy kapu per don me mrri sa ma nalt
  veq me bo me tshi ndor ko met ngre per asfalt
  jena tpart krejt e din (brahh)
  qoj selam ne prishtin(brahh)
  baba stars
  se nuk ka ven per oooooo
  se krejt e din qe jeni low
  se STRESI t*** edhe nfllow
  jom talent po jo si ti
  gishtin e messit se jjom ma i madhi n’shqipni x5|
  mos um kqyr shtemt kur une vin nlagje te skabit
  skom kurgjo edhe pse jom bo i famshem
  miqt e mi gjujten tnjejten koh
  po une te rrethi edhe kamza aty
  po une jom edhe vdekja rrin ne ajer qaty
  po une gjuj edhe venin e kthej higher
  hekim trem si me kon djali jem
  i thom
  bo per baben nese se ka problem
  nlagjen ton o shum nxet ndezi ventilatorat
  boj be secili prej nesh quhet atentatora
  mos tisha kon djal i keq kerkush sish marr me mu
  STRESI + 2 milion kosovar me luftu
  whats up Shipni per jet
  per njani tjetrin kem dek
  amo para se me kno na kem seter njet
  skom nevoj per prezantim krejt e din se kush jom
  un jom qaj djali qet vet n’or tvon
  u bo von pa ta thon nuk e lo jo pa tnxon
  Bitch Bitch
  hajde qohu nkom sjom sjom ushtari i kerkujt
  nuk marr urdhra per me knu
  ket kang e bona per do dhipa qe moti i kom rrxu
  edhe ni her une kthena per ju
  ky osht veq paralajmrim mani men qa muj me bo nese e boj ni diss
  stresi is back , kena meu pa shum shpejt
  edhe kom mu kon gjithmon nket rrep

  o une o ju

 • fieri

  ne skemi frike nga vendi me i fuqishem i botes jo me nga ju
  Keni bere shume deme ne vende te tjera po ne k***n do na hani

 • Arnold

  Kam nje mesazh dhe per ju komentuesit.Mir ky qe ka dal ne video qe e ka nga pasoja mendore e qe eshte nje cope injoranti e pabuksi qe ka marr leke per tiu bashkuar ISIS e qe sja ka idene fare ca eshte Islami po kercet me presh ne bythe se i kan premtuar pasuri ca tipa andej.
  Po ju kaq budallenj e kaq injorante jeni sa veni e shani fene Islame?
  Mfal por me thoni ji mua nje fe ne bote qe i detyron njerezit te vrasin njeri-tjetrin?

 • Arnold

  Po ca muslimani je ti mor faqezi ae permend emrin e Allahut te Madherishem per vrasje?Po pse mor legen ordiner kush mutin ta mesoi fene Islame ty mor?Po Allahu ne Kur’anin Famelarte thote qe gjynahu (mekati) i marre vrasja e nje njeriut te vetem eshte e barabarte me vrasjen e gjithe njerezimit dhe eshte mekati me i denueshem ne fene Islami kurse ti del ne video edhe kercenon bashkombasit e tu.Po nvend ti tregoni botes vlerat e Islamit veni edhe e ia nxini faqen.

 • daniela

  Shqiperia dhe Kosova jane shtete te vogla. Duhet ti njohi dikush se kush jane keta cunat e mamit te bukur. Dhe pastaj te vije ky trapi me te gjithe ata qe e perkrahin te mbroje familjen. Harrojne keta qe ne marrim hak e nuk e falim gjakun sidomos ketyre barbonave me mjeker

 • ardi

  Keto jane shqipfoles nuk jane shqiptare. Keni ra viktima te Serbit e Rusit te gjithe ju qe komentoni ketu.

 • lapraksi

  @liri . Pse po te ishte Enveri cfar do te bente

 • lelo

  Me siguri jane te droguar.Por problemi eshte se me cfare lloji?Se te pakten keto qe njihen gjeresisht nuk shquhen per efekte te tilla.Allahu te ndihmofte ta lesh drogen.

 • blerim

  Ky eshte nje kercenim i drejt perdrejte ,nuk duhet ndejtur duar kryq ,para se te jete shum vone,sepse kercenimet e aksionet e ketyre mjeker cjapave e vuan populli i shkrete ,sepse bombat vrasin njerez te pafajshem,vrasin femij,pleq,gra ,e burra te pafajshem!!Duhet autoritet ne Shqiperi ti japin nje goditje te forte te gjithe atyre qe simpatizojne o qe jane ne te njejtin mendim me keta njerez te mallkuar nga vete Zoti…E dyta duhet te pregatitemi per cdo te keqe nga keto kafshe..

 • blerim

  Pershendetje te gjitheve..Duhen marre seriozishte kercenimet e ketyre njerezeve primitive,sepse eshte e pamundur te sulmojne me lufte o ushtri Shqiperine ,nga ana tjeter tru shpelare e injorante qe hedhin ne ere veten e njerez te pafajshem i gjen plot edhe ne Shqiperi!!”KUJDES” ne radhe te pare Shish duhet te bej punen e vet ti arrestoje ,biles edhe asgjesoje te gjith keta qe kane lidhje me keta shimpanze e qe jane mbrojtes te flakte te ketyre shimpazeve..

 • Ronaldo

  Hajdeni dhe pushkatojini kto krishter mo q”””se jan shtu shum,allahu osht 1 dhe ska tjeter dhe ska per tpas kurr…..bravo ju qoft jeni mo tmiret, po pat naj ven per mu gati jam.

1 4 5 6