Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

VIDEO ISIS kërcënon shqiptarët: Do të vijnë ditë të zeza për ju. Do t’ju vijmë me bomba

Abu Bilqis (Al­-Albani), një nga dy shqiptarët që shfaqet në video
Shqiptari i dytë në video, Abu Muqatil (Al­Kosova) kërcënon shqiptarët


Seksioni për media i ISIS-it, Alhayat Media Center, ka publikuar një dokumentar propagandistik për Ballkanin, në të cilin pjesëtarët e tij shprehin akuza dhe kërcënime ndaj jobesimtarëve në Ballkan.

Sipas videos, ISIS i cilëson shqiptarët më së shumti si ateistë, duke iu referuar ateizmit që kërkoi të instalonte diktatori, Enver Hoxha. Në këtë video paraqiten dy shqiptarë që luftojnë për ISIS­, njëri nga Shqipëria dhe tjetri nga Kosova. Ata janë të njohur me emrat Abu Bilqis (Al-Albani) dhe Abu Muqatil (Al-­Kosova). I pari flet në minutën 05:59 të videos në shqip, ndërsa i dyti në minutën 15:16 të videos.

“U dërgoj një mesazh të gjithë atyre që adhurojnë zota të tjerë por jo Allahun në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe në të gjithë Ballkanin. Mos mendoni se ne kemi harruar për zullumet që ju po u bëni myslimanëve. Mos mendoni se ne e kemi harruar armiqësinë që i keni bërë Allahut. Mos mendoni se ne e kemi harruar nënçmimin që ju keni ndaj Allahut dhe fesë së tij. Vallahi do të vijnë ditë të zeza për ju. Vallahi do të keni frikë të ecni në rrugë. Do të keni frikë të punoni. Do të keni frikë dhe do të tmerroheni në shtëpitë tuaja. Nuk do t’ju zërë gjumi nga tmerret. Do t’ju mposhtim me ndihmën e Allahut. Do t’ju vijmë me bomba!”, thotë Abu Muqatil­i në mesazhin e tij që nis në minutën 15:16.
(m.k/BalkanWeb)

 


Komente ( 127 )

 • jesi

  Ore ti mjeker cjap zhuls, pse nuk i bon presjon Rusis qe te largohet nga Ukraina?! Apo ju kan pagu juve ksaj rradhe se me Spiunet ne Shqipri spo i ecen fort. Shqiptaret skan allahi vallahi, kan ZOT more vesh.

 • Mustafa

  Shka thue bre Shqype,te te kemi dhe te na rroq sa mot dhe jete,,.qashtu bre voc me luftue dhe me dek per shka beson.

 • Sali Milloshevici

  Provojeni dhe hajdeni po jua mbajti, se do ju rrjepim si kecat mjeker-gjate qe jeni. Do ju bejme qe ti lusni bombat e amerikes dhe mos ti gjeni!

  Keta ekstremiste te poshter duhet zhdukur menjehere nga faqja dheut!

 • Leon

  haha po mor kopila mire keni bo qe keni tregu ftyrat. Juve nuk e keni te gjate deri sa Amerika tju boje blitz aty ku jeni! Don Zoti e kokat ja u presin aty ku jeni o shpellare te shekullit V!

 • Ja_Ke_Fut_Kot_Plako

  Zoti e allahu e kushdo qofte ua theft qafen atje ku jeni. Mos pafshi drite me sy. Po nuk ka zot as allah as jezus as bude as fallxhore qe te thote vrit e mbyt e prit njerez. Ata si mundohen te sjellin trazira mes ktij populli shqiptar mes varferise e halleve e problemeve te tjera dilni edhe ju tash.nese ka zot kund ua hupte faren juve qe perfaqesoni dhunen. U befshi mish te pjekur. Qener. Pa buksa.

 • robi

  Allah do te thote Zot. Te gjithe ate adhurojme. Ti qe kerkon te tmerrosh Shqipetaret ne emer te Allahut te paska leshuar Allahu nga dora. Ka nje problem se ne qe besojme Allahun sjetojme me frike keshtu qe mos u lodh se nuk te del fjala per ate qe thua ska per te ndodh ndonjehere o mbetje organike e pjelle e keqe.

 • or fytyr palare ,un jam musliman ,po nuk thot feja jon me vra njerez te po fajshem,po ju nuk luftoni per vendi e juaj mor pisa ,po na shkoni me luftu ne nji vend qe nuk kemi as lidhje gjaku e as rraze,harram ju qofte qumshti i nones,ndyresira

 • bomba?

  po edhe ti ke familje e ta cojme ne te semes me ose pa bomba.

 • Genti

  Te na hani m…ju plera mjekercjaper. Te na e hani te gjithe o funderina. A keni degjuar ndonjehere per bomben atomike qe ra ne Hiroshima? Ashtu do ju shkrijme juve funderina.

  Para se ta mbyll po jua them dhe njehere
  Te na hani m…

 • Gent

  Oh kur u bene dhe keta kokpalaret! Po kruajeni me Shqiptaret ju se pastaj e mermi vesh. Kujoni ju se do shpetoni kollaj. Do tju qerojne me kuc e me mac po ta kruani me vendin qe ju riti mor bukshkale. Po kur te mallkojne thone Tu harofte Emri dhe ju e Keni haruar vete. Keni mare emrin e shejtanit

 • xhulja

  te na rruani trapin.

 • Toni

  Une jam musliman dhe do jem i pari qe do luftoj kunder jush. Ju jeni ushtaret e shejtanit, Allahu nuk ka nevoj per ndihmen tuaj.

 • Gogoli

  Keni brisqe apo ti blejme ne ?

 • Detari

  Do zoti fillojn ndonje krim ne Arberi, do jet preteks i mire ta zhdukim islamin,xhamite dhe by… perpjetet!

  • Kol

   Ti de,ari dhe ai i lajthitmi i isit mos hani m,,, kot vetem burracaket dalin e kercenojne hajde dil 1here nga xhamija dhe na e thuj ,paqe te gjithe shqiptarve pa dallim feje apo ideje ,kjo eshte propagande e njerzeve te pushtu nga djalli,

 • Pfffff

  Te na hani ate qe prodhon zorra e trrash

 • -Mos u merzisni se ne qofte se jemi Ateiste dhe jemi si nje “shinjester” per ju, atehere po deklarojme ne Konvertimin e fese Katolike te Jesu Krishtit! Jo te Islamizmit!
  -Ja ku zgjithet problemi!! Shqiperia ka fene Katolike! shume e thjeshte!

 • Berti

  Ikni o Idiote Kokepalare ju q. Derri robt.

 • Liri

  A mo Enver ku je.

1 2 3 6


Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.