Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Qyteti i Nju Jorkut përjetoi sot një nxehtësi rekord për muajin shkurt, me temperatura më shumë se 24 gradë Celsius gjatë pasdites në Central Park. ”Termometri shënon 24,4 gradë Celsius, kjo është një temperaturë rekord për Nju Jorkun”, njoftoi Faye Morrone nga Shërbimi Kombëtar i Motit. Rekordi i mëparshëm...

Të paktën 35 persona vdiqën sot në Peru pas rrëzimit të një autobusi në një përrua të thellë rreth 80 metra nga rruga kryesore, njoftoi policia. ”Deri më tani, bilanci i aksidentit automobilistik raportohet në 35 të vdekur dhe 20 të plagosur, njoftoi në platformën Twitter Ministria e Brendshme...

‘Gjërat e shëmtuara ndodhin, por forca për ti kaluar është më interesante se dëshpërimi juaj. Mos lejoni askënd të shfrytëzojë dhimbjen tuaj’. Kështu thotë Samantha Geimer, e cila është përdhunuar nga Roman Polanski në moshën 13 vjeçare. Gruaja, sot është 54 vjeç dhe vitin e kaluar i ka kërkuar...

Ministri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, përsëriti të mërkurën në Lubjanë se vënia e vendeve të Ballkanit Perëndimor para zgjedhjes: ose Perëndimi, ose Rusia, është shumë e dëmshme dhe e rrezikshme. Në konferencën për media, pas takimit me ministrin e Jashtëm slloven, Karl Erjavec, Lavrov tha se qasja...

Foto e përdoru për aplikacionin e takimeve kundër homoseksualëve, i krijuar për përkrahësit e Donald Trump është një pedofil që është akuzuar pasi abuzoi me një vajzë 15 vjece, shkruan Daily Mail. Buzëqeshja e shtirur e Barrett Riddleberger që përshëndet vizitorët e aplikacionit është konsideruar si një mënyrë që të...

Ylli i famshëm i Hollywood-it, George Clooney ka nxitur një raund të freskët spekulimesh rreth ambicjeve të mundshme politike pasi njoftoi përmes një postimi në Twitter se ai dhe bashkëshortja e tij, avokatja e të drejtave të njeriut Amal Clooney, do të dhurojnë 500,000 dollarë për organizimin e marshimit...

Krimi kibernetik kushton 600 miliardë dollarë në vit në mbarë botën, një shifër në rritje për shkak të kapaciteteve të piratëve dhe avancimit të kriptomanisë, sipas një studimi të publikuar sot. “Dixhitalizimi ka transformuar pothuajse të gjitha aspektet e jetës sonë, veçanërisht nocionin e rrezikut dhe kriminalitetit, kështu që...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.