Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Para se të hynte në politikë, Yanis Varoufakis, Ministri grek i Financave, i cili është në qendër të debatit mes Athinës dhe Institucioneve Europiane lidhur me situatën ekonomiko-financiare me të cilën përballet shtetit Helen, në vitin 2008, në nisje të krizës europiane shkroi një analizë të thellë dhe të...

Është një video që qarkullon në kanalin Youtube ku 3 femra shihen teksa rrëmbejnë një mashkull në moshë të re. Besohet se rrëmbimi ka si motiv, seksin. Në videon e kapur nga një kamera sigurie shihet mashkulli që po qendron pranë një stacioni. Pas disa sekondash vijnë tre femra...

RIGA– Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg i kërkoi sot Rusisë të tërheqës të gjitha forcat nga lindja e Ukrainës dhe të ndërpresë mbështetjen për separatistët. “I kërkoj Rusisë të tërheqë të gjitha forcat nga lindja e Ukrainës, të ndërpresë çdo mbështetje për separatistët dhe të respektojë marrëveshjen...

VATIKAN- “Ju bëj thirrje të rebeloheni kundër tendencës së banalizimit të dashurisë, sidomos kur duan ta reduktojnë thjesht në seks”. Kështu shprehet Papa Francesku në mesazhin e tij për të rinjtë në Ditën Botërore të Rinisë, që do të mbahet në Poloni. “Ju kërkoj të jeni revolucionarë, ju kërkoj...

Një video ku një teolog saudit shfaqet duke thënë se Toka nuk rrotullohet po bën me shpejtësi xhiron e botës në internet, duke gjeneruar humor e kritika. Sheikh Bandar al –Khaibari u thotë disa studentëve se Toka nuk rrotullohet. Këtë teori ai përpiqet ta ilustrojë më nje gotë me...

LIBI – Organizata terroriste ISIS ka demonstruar forcën e saj në mënyrë pabesueshme, duke publikuar një paradë makinash “Toyota Land Cruisers” me flamurin e zi, që në vijë të drejtë, në mënyrë të përsosur, ndjekin njera-tjetrën nëpër rrugët e Libisë. Për më tepër, qindra njerëz, përfshirë fëmijë, i përshëndesin...

Një skandal i lesbikeve ka tronditur gjithë Serbinë, kur një murgeshë 72-vjeçare i ka kërkuar murgeshës tjetër që ta lëpijë tek kofshët dhe këmbët. Një 36-vjeçare me emrin Milanka nga Bijelo Polje tregon rrëfimin e saj tronditës për portalin serb ‘Alo’. Ajo pretendon se ishte objekt i sulmit seksual...

ATHINË – Kryeministri i ri i Greqisë, Aleksis Tsipras, ka propozuar si kandidat për President të Greqisë, Prokopis Pavlopoulos, ish-Ministrin e Administratës Publike dhe Decentralizimit në qeverinë e Kostas Karamanlis. Lajmi u bë publik pak më parë nga vetë Kryeministri Tsipras. Propozimi ka ardhur një ditë para raundit të...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.