Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

SHBA-Një karrocë e zbukuruar si për festë që tërhiqet nga dy kuaj ka ndaluar përpara Shtëpisë së Bardhë për të bërë një dorëzim të veçantë, pemën e Krishtlindjes presidenciale. Ashtu siç e do tradita pemën 6 metra të lartë e ka pritur zonja e parë personalisht. Këtë vit i...

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur sot sanksione kundër 13 organizatave kineze dhe koreano-veriore, të akuzuar për ndihmë ndaj Phenianit, në shmangien e kufizimeve bërthamore dhe për mbështetje tregtare. Sanksionet ndaj 13 organizatave u vendosën vetëm një ditë pasi presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, e ktheu Korenë e...

BRITANI- Një 12-vjeçare është gjetur e pajetë në rrethana misterioze në banesën e saj. Ngjarja e rëndë është regjistruar në Gloucester të Britanisë së Madhe. ‘Daily mail’ shkruan se ka qenë policia ajo që ka njoftuar ambulancën, pasi kishin gjetur të pajetë të miturën në banesën e saj. Sakaq,...

Rrjeti televiziv CBS këtu në Shtetet e Bashkuara ka pezulluar gazetarin veteran Charlie Rose, pas akuzave kundër tij për sjellje të papërshtatshme seksuale. Akuzat nga tetë gra që kanë punuar ose kanë kërkuar punë në stafin e tij u bënë publike nga gazeta The Washington Post: Përveç rrjetit CBS,...

Një meteor, një yll në rënie apo një mbeturinë e hapësirës u “zhyt” në atmosferën e Tokës. Megjithatë është ende i paqartë trupi i ndritshëm që u kap nga kamera e Airlive në qiell mbi aeroportin e Heathroë, më i rëndësishmi në Londër. Ajo që bie më shumë në...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.