Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Ndahet nga jeta në moshë 91 vjecare aktori i teatrit dhe ekranit, Earle Hyman. Hyman është bere i njohur për rolin e babait të Bill Cosbyt në serialin “The Cosby Show”. Earle Hyman ndërruar jetë në ‘Lillian Booth Actors Home’ në New Jersey. Në “The Cosby Show”, ai ka...

Gjiganti industrial gjerman Siemens shprehu gatishmërinë për bisedime me përfaqësues të punëtorëve lidhur me planet për shkurtimin e rreth 6.900 vendeve të punës në gjithë botën. “Shpresoj se sindikata do të gjejë mënyrën që nga protesta të kalojë në dialog, për të arritur balancën e interesave”, tha shefja e...

Një kamera ka regjistruar incidentin e një avioni të ndodhur në Clearwater, në Florida, ku mjeti është përplasur me një pemë në rrugë. Piloti Marc Allen Benedict, 61 vjeç dhe pasagjeri Gregory Guinne, 55 vjeç, dolën të palënduar nga ky incident. Të dy ishin nisur nha Clearwater Airpark, në...

GJERMANI-Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka dështuar ta formojë koalicionin qeverisës të partisë së saj CDU, me Partinë e të Gjelbërve dhe me partinë probiznesore, Demokratët e Lirë (FDP). Kështu, duket se është aktualizuar mundësia e mbajtjes së zgjedhjeve të reja parlamentare. Christian Lindner, shef i FDP-së tha mbrëmë vonë...

Russell Simmons, bashkë-themeluesi i Def Jam Recordings, është akuzuar për ngacmim seksual nga Keri Claussen Khalighi, e cila thotë se ishte 17-vjeçare në kohën kur ndodhi ngacmimi. Dyshohet se edhe Brett Ratner ishte në vendin e ngjarjes. Keri tregoi historinë e saj në Los Angeles Times, duke përshkruar se...

BRUKSEL– Gjatë një deklarate, Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker tha se përpjekja e Katalonjës për shkëputjen nga Spanja ishte një ‘katastrofë’, duke konfirmuar se BE mbështet hapësirën territoriale të Spanjës. “Katalonja është një shqetësim i madh, nuk më pëlqen situata e shkaktuar, kjo është një katastrofë”, tha Juncker...

Ministria e Mbrojtjes së Rusisë ka vendosur të ndryshojë imazhin e saj, duke emëruar një ish gazetare si zëdhënëse. Rossiyana Markovskaya, 26 vjec, ka shkaktuar tashmë “tërmet” në rrjetet sociale. Markovskaya u emërua të premten zëdhënëse personale e ministrit rus të Mbrojtjes Sergej Shoigu. Ajo është një ish korrespondente...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.