Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, sulmoi FBI-në dhe ligjvënësit që hetojnë ndërhyrjen e dyshuar të Rusisë në zgjedhjet presidenciale në SHBA, më 2016, duke thënë se ata janë përqendruar së tepërmi te Rusia dhe kanë humbur shenjat që mund të kenë parandaluar të shtënat vdekjeprurëse në Florida....

Presidenti Trump tha se Rusia ka qenë jashtëzakonisht e suksesshme në prishjen e peizazhit politik të Shteteve të Bashkuara me ndërhyrjen në zgjedhjet e vitit 2016 për shkak të hetimeve të mëvonshme disa muajore që pasuan. “Në qoftë se qëllimi i Rusisë ishte të krijonte mosmarrëveshje, përçarje dhe kaos...

Ish-zëvendëspresidenti amerikan, Joe Biden, mund të garojë për president nga radhët e Demokratëve në zgjedhjet e 2020-ës, shkruan Fox. Ai këtë mundësi për të garuar e ka bërë të ditur edhe në një takim që ka pasur ditët e fundit me disa nga bashkëpunëtorët e tij. Ai ka deklaruar...

Turqia nuk ka përdorur kurrë armë kimike në operacionet e saj në Siri dhe po i kushton vëmendje të veçantë civilëve, tha sot Ministri i Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu. Ai mohoi akuzat e forcave siriane kurde dhe një grupi vëzhgues, se Ankaraja kishte kryer një sulm me gaz në...

KIEV-Mijëra protestues janë mbledhur në kryeqytetin e Ukrainës, Kiev duke kërkuar largimin e presidentit Petro Poroshenko nga detyra. Marshi i sotëm është thirrur nga ish-presidenti gjeorgjian, Mikheil Saakashvili, i cili është dëbuar nga Ukraina më 12 shkurt. Saakashavili ka kërkuar largimin e Poroshenkos në kuadër të fushatës së tij...

ZVICER-Të paktën 12 turiste rezultojnë të zhdukur pas një orteku të rënë në perëndim të Zvicrës, njoftoi sot policia lokale e rajonit të Valesë. ”Incidenti ndodhi në lartësinë 2 500 metra, rreth orës 15:50 në Fenestral, në rajonin e Finhaut, pranë kufirit franko-zviceran”, saktësoi policia. Ajo nuk dha detaje...

Ish-Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, deklaroi sot se ruajtja e marrëveshjes për programin bërthamor me Iranin është me rëndësi kyçe, transmeton Anadolu Agency (AA). Presidenti amerikan, Donald Trump, është skeptik ndaj marrëveshjes që fuqitë botërore e arritën me Iranin, me qëllim që të kufizojnë programin bërthamor iranian. Trump...

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyhu, ka thënë, se Irani përfaqëson “kërcënimin më të madh në botë”, duke i bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar për të luftuar “regjimin” e Teheranit që “kërcënon paqen”. Ai i ka bërë këto deklarata në paraqitjen e tij të parë në Konferencën për Siguri në Mynih. Ai...

Turqia nuk ka përdorur kurrë armë kimike dhe pretendimet për sulm me gaz kundër një lokaliteti në veriperëndim të Sirisë janë të pabaza dhe gënjeshtra, deklaroi sot një burim diplomatik turk. Këto deklarata u bënë në një kohë kur Observatori sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH) dhe drejtori...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.