Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Byron Bay Railroad Company ka vënë në punë një tren me panele fotovoltaike dhe motor elektrike që përdor energjinë e pastër diellore. E-treni i hekurudhave dhe një sërë trenash tani levizin në një rrugë prej tre kilometrash në Byron Bay në Neë South Ëales, Australi. Byron Bay Railroad Company...

Zjarrfikësit vijojnë të përballen me flakët e zjarrit në afërsi të Santa Barbarës në Kaliforni, ku vatra e tretë më e madhe e zjarrit në këtë shtet ka arritur shumë pranë qytetit të vogël të Montecitos, qendër banimi e një numri të konsiderueshëm miliarderësh. Zjarri i quajtur “Thomas” që...

Look i ri për Didier Drogba, që pas shumë vitesh me flokë të gjatë ka vendosur të ‘ndahet’ përfundimisht nga e kaluara me një qethje zero. Pas kontratës me iPhoenix Rising futbollisti ka vendosur edhe të ndryshojë look duke dokumentuar me foto në Twitter modelin e tij të ri....

Papa Francesco feston sot 81 vjetorin dhe shuar qirinjtë mbi një tortë të dizenjuar nga street artist Maupal (Maurizio Pallotta), i njëjti që ka realizuar edhe dy muralet e famshëm ku shfaqet Francesco si një superman. Në pamjet që dekorojnë tortën Bergoglio mban mbi shpatulla një botë të ndarë...

Një i ri i ka vënë zjarrin club-it “JB’s Gentlemen’s Club” në West Virginia, SHBA, sepse nuk e kapërdinte dot faktin që e dashura e tij punonte striptiste. Creio Bishop, 21 vjeç i ka vënë zjarrin clubit në orën 3:30 të natës dhe më pas ka shkuar në një...

Ajo është një nga modelet më seksi të Instagramit dhe Saraha Ray vazhdon të jetë një nga femrat më të ndjekura në botë, e kjo falë fotografive të saj provokuese dhe te zhveshura. Sahara së fundmi ka postuar një foto ku shfaqet plotesisht nudo, duke nxjerrë në pah të...

TIRANE– Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e kësaj së diele me një lajm të mirë për turizmin në vendin tonë. Teksa uron “Mirëmëngjesi”, kreu i qeverisë publikon një artikull të “National Geographic”, i cili rendit Shqipërinë ndër 21 destinacionet turistike që nuk duhen humbur në 2018-n. “MIRËMËNGJES...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.