Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Holly Aston është vajza me tatuazhin më të turpshëm që keni parë ndonjëherë. Ajo ishte vetëm 17 vjeçe kur piu shumë shumë në një festë dhe të nesërmen në mëngjes u zgjua me një penis të vizatuar në shpatull. “Më kanë pëlqyer gjithmonë tatuazhet dhe kam bërë shumë edhe...

Papa Francesko ka vizituar këto ditë Sri Lankan dhe Filipinet. Në datat 12 dhe 19 janar, Ati i Shenjtë ka qëndruar në vendet aziatike duke mbajtur dhe fjalim para popullit që e priti me suhmë dashuri. Populli e priti me dashuri, por era që fryu ia ndërpreu disa herë...

Fotot të kujtojnë këngën e famshme të Fitnede Tuda, “rrugë, rrugë, rrugëëëë, rrugë që të cojnë diku dhe më pyesin për ku, për ku..”. Rrugët gjithmonë simbolizojnë dicka, një destinacion, pafundësinë. Ja disa foto të fotografit Andy Lee, të realizuara në Islandë, në Liqenin District në Angli, Hebrides në...

“Triplete de Oro”, e 3-ta e artë, ky ishte titulli online i spanjolles “Marca” që shoqërohej me foton e Cristiano Ronaldo-s duke ngritur lart trofeun më të rëndësishëm individual. Talenti portugez mposhti për të dytin vit radhazi Leo Messi-n, në një garë e cila prej 7 viteve sheh këto...

TIRANE- Çizmet janë elementët që të gjithë i zgjedhin gjatë këtyre ditëve dimri. Rëndësi ka që ato të jenë të rehatshme dhe të ngrohta, si dhe të modës. Modelet janë të ndryshme. Sigurisht që çizmet e sheshta janë mbizotëruese për rehatinë që ofrojnë. Ngjyrat kryesore janë e zeza dhe...

Të gjitha femrat ëndërrojnë të kenë vithet e Kim Kardashian, por cfarë mund të bëjnë ato për të pasur vithe seksi si të Kim? Një sallon në Miami (SHBA) ofron një terapi të veçantë të quajtur ‘Vakum Terapi’, e cila zmadhon të pasmet. Procesi zgjat 45 minuta dhe është...

Një shkollë e re fillore ka hapur dyert në Paris, në zonën perëndimore të qytetit(Boulogne Billancourt). E projektuar nga studio Chartier-Dalix Architects, në ndërtesë është shfrytëzuar e gjithë lartësia prej 12 metrash, për ti ofruar nxënësve hapësira të gjelbërta, deri në çati, ku janë mbjellë edhe pemë. (da.xha/BalkanWeb)

Një pasagjer me pak bagazhe, por me një fryrje të ngurtë në trup, ka ngjallur dyshime të agjenteve të doganave në portin e Futian. Poshtë ‘veshjes’ djali kishte 94 iPhone të vendosur të gjitha nga mesi deri tek kofshët. Kontrabandisti i ndaluar menjëherë nga autoritetet, u përpoq të kalonte...

Urgjent, Halle Berry-t i nevojitet një parukiere. Imazhi i aktores të talentuar të Hollywood duket tepër larg imazhit të tapetit të kuq.  Megjithatë i falet 48-vjecares sepse sapo ka lindur fëmijën  e dytë, ndërkohë që vajza e madhe Nahla mbushi 7 vjec. (d.b/BalkanWeb)

TIRANË- Donald Lu fillon sot zyrtarisht misionin si Ambasadori i SHBA-ve në vendin tonë. Në ditën e parë të punës kreu i ri i diplomacisë amerikane është takuar me Presidentin Bujar Nishani të cilit i ka paraqitur letrat kredenciale. Ambasadori Lu pritet të mbajë sot edhe një konferencë shtypi....

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.