Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Heidi Klum ka pozuar për linjën e saj të re të të brendshmeve. Modelja gjermane që mbetet një ndër modelet më të famshme në botë, ka treguar format e saj perfekte me të brendshmet e dizenjuara prej saj. (da.xha/BalkanWeb)

Naomi Campbell mbetet pa dyshim një modele ikonë dhe jo vetëm. Ajo ka prezantuar së fundmi një projekt të ri, shfaqjen e saj ‘Empire’ në New York, ku gjithashtu nuk mungonte veshja e saj me stil. Fustani i shkurter bardhë e zi, tregonte format e saj perfekte edhe pse...

SHBA – Veshjet më të pazakonta tradicionale janë prezantuar për qytetarët e mbarë botës nga femrat më të bukura të botës, një ditë para zhvillimit të spektaklit ndërkombëtar të Bukurisë “Miss Universe” në SHBA. Në spektakël marrin pjesë edhe dy vajza shqiptare: Zhaneta Byberi nga Shqipëria dhe Artnesa Krasniqi...

Nadia Ford, ka treguar format e saj mahnitëse gjatë Show I’m the Celebrity, disa ditë më parë, në një plazh në Dubai. Ajo tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kur u shfaq në plazh me një palë bikini ngjyrë nudo. (da.xha/BalkanWeb)

Emma Watson sërish në përpjekjen e saj për barazinë gjinore. Artistja ka marrë pjesë në World Economic Forum në Davos, për të lançuar fushatën e re për barazinë gjinore ‘Heforshe’ (ai për atë), që ka për qëllim integrimin e femrave në botën e punës, nëpërmjet koordinimeve me qeverinë, universitetet...

Artisti dhe pirati kibernetik nga Brooklyn, KATSU, përdori jashtëqitje për të krijuar portretin e shefit ekzekutiv dhe bashkëthemeluesit të Facebook-ut, Mark Zuckerberg. Portreti është shfaqur në një ekspozitë në Nju Jork, e titulluar “Kujto të Ardhmen”. Kjo nuk është hera e parë që KATSU përdor lirinë e tij si...

Selena Gomeza ka vendosur të ndryshojë look, të paktën në aspektin e flokëve. Ajo ka vendosur të shkurtojë flokët dhe rezultatin final e ka ndarë me miqtë e saj në Instagram. Për personazhet Vip është shumë e rëndësishme pamja e jashtme si dhe të qenurit “in” me tendencat më...

PRISHTINE- Qindra e qindra protestues tanimë janë mbledhur në oborrin e Bibliotekës Kombëtare në Prishtinë, duke marrë pjesë në protestën kundër ministrit Jabllanoviç dhe në mbrojtje të Trepçës. Ata gjatë tërë kohës po thërrasin “Vetëvendosje” “Dorëheqja nuk mjafton”, “Jabllanoviçjashtë”. “Poshtë Jabllanoviçi, poshtë qeveria”. Në protestë marrin pjesë edhe tre...

Ushqimi nuk ka qenë kurrë kaq argëtues. Flamuj të përgatitur me ushqimin që i përkasin secilit shtet. Këto pjata të mrekullueshme për t’u ngrënë por dhe argëtuese për t’u parë u prezantuan në festivalin e ushqimit në në Sidnej. (er.cu/BalkanWeb)

UKRAINE-10 persona kane vdekur nga bombardimet e separatisteve proruse në qytetin ukrainas të Mariupolit. Sipas autoriteteve ushtarake në Kiev raketat kane goditur zyrën e kryetarit të Bashkisë në qytetin port të Mariupolit të kontrolluar nga qeveria Ukrainase. Shpërthimi vdekjeprures ndodh një ditë pasi rebelet proruse deklaruan se kanë refuzuar...

Këto janë pamje dramatike të një tentative grabitje në Hertfordshire, SHBA. 37-vjecari Hunar Mohammed ishte në krye të detyrës së shitës në një dyqan kur papritur hyn një grabitës i armatosur. Por ai u tregua aq i zgjuar sa i merr armën grabitësit. (er.cu/BalkanWeb)

Të gjithë për të shpëtuar Milan-in, nga presidenti Berlusconi e deri tek tifozët më të vegjël po i qëndrojnë pranë kuqezive në këtë moment të vështirë që po kalojnë. Lukas Gjoka është një nga tifozët më të zjarrtë të Milanit, i abonuar në çdo sfidë që kuqezitë luajnë në...

Kjo nuk është hera e parë që kjo luaneshë përqafon plot dashuri një njeri. Historia e lidhjes mes luaneshës Sirga dhe konservacionistit Valentin Gruener ka qenë ndër më të kërkuarat e vitit 2014 në YouTube. Tani kjo histori dashurie do bëhet film. (er.cu/BalkanWeb)

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.