Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

Nga: ZONJA KATERINA 4 racione paidhaqe Kripë, piper i zi 2 gota oriz 4 gota ujë 2 lgj gjalpë 2 lgj vaj ulliri 1 bustinë koncentrat pule 100 gr djathë kaçkavall Fillimisht vendosim në tenxhere gjalpin dhe vajin e ullirit, shtojmë orizn dhe e kaurdisim për 3-4 minuta. Më...

Nga: ZONJA KATERINA 1 pako petë të pjekura 150 gr gjalpë 6 kokrra vezë 800 ml qumësht 3 lgj vaj ulliri 200 gr djathë të bardhë 200 gr djathë të verdhë Kripë, piper, arrë moskat Fillimisht trazojmë qumështin me vezët, gjalpin e tretur, kripë, piper dhe arrë moskat. Lyejmë...

NGA ZONJA KATERINA Përbërësit 300 gr fileto pule 150 gr spinaq 1 spec të kuq 200 gr perime miks 1 kokërr portokall Cipa dhe lëngu i 1 portokalli 4 lgj vaj ulliri 1 tufë nenexhik Kripë, piper Përgatitja Në dy tenxhere të ndryshme vendosim në njërën mishin e pulës,...

NGA ZONJA KATERINA Përbërësit 4 racione pule Kripë, piper, rigon/rozmarinë 6 panxhar Cipa dhe lëngu i 1 portokalli 4 lgj vaj ulliri 2 lgj uthull balsamike 1 tufë nenexhik Kripë, piper i zi Përgatitja Fillimisht lajmë panxharin mirë dhe ashtu siç e kemi me lëkurë e marinojmë mirë me...

NGA ZONJA KATERINA Përbërësit 1 pjepër Cipa dhe lëngu i 2 portokalleve Cipa dhe lëngu i 1 limoni 2 feta xhinxhër 2 kivi Qershi / luleshtrydhe Copëza akulli Pergatija Fillimisht qërojmë pjepërin dhe më pas e presim në feta. E vendosim në një blender duke shtuar lëngun e portokallit...

Nga ZONJA KATERINA Përberësit 2 fileto pule / 4 kofsha Lëngu dhe cipa e 1 portokalli 3 lgj salcë soje 1 ls sheqer kaf / bardhë 1 koncentrat pule 1 gotë ujë 2 ls miell, piper i zi 3 lgj vaj vegjetal Për servirje: Oriz, majdonoz, portokall i filetuar...

NGA ZONJA KATERINA Përbërësit 500 gr mish viçi 300 gr lakër të bardhë 2-3 kokrra qepë 2 patate, 2 karrota 1 degë selino 1 tufë majdanoz 2 lgj gjalpë 1 lgj pure domate 2 lgj uthull Kripë, piper Pergatitja Fillimisht vendosim mishin të ziejë. Pasi mishi të ketë zjerë,...

NGA ZONJA KATERINA Përbërësit 1 pako makarona 2 panxhar 1 gotë qumësht 2 thelpinj hudhër 2 lgj gjalpë 2 lgj vaj ulliri Djathë të verdhë Pergatitja Fillimisht vendosim makaronat të ziejnë në ujë të bollshëm me kripë, duke respektuar minutazhin e shkruar në paketim. Ndërkohë qërojmë mirë panxharin dhe...

NGA ZONJA KATERINA Përbërësit 2 banane 1 lgj gjalpë 2 lgj mjaltë 2 lgj konjak Përgatitja Qërojmë fillimisht bananet dhe i presim për së gjati. Tresim në një tigan gjalpin dhe sa të ndihet era e tij vendosim bananet duke shtuar 2 lugë mjaltë. I lemë bananet të karamelizohen...

NGA ZONJA KATERINA Përbërësit 5-6 kokrra mollë (vetëm lëkura dhe pjesa e brendshme e tyre – pjesa e farave) 4 gota ujë 4 lgj sheqer 2-3 lgj niseshte Kanellë Përgatitja Vendosim në një enë me ujë lëkurat dhe pjesën e brendshme të mollëve të ziejnë mirë. Më pas kullojmë...

NGA ZONJA KATERINA Përbërësit 8 patëllxhanë 3-4 kokrra domate 1 lgj pure domate 2-3 qepë mesatare 3-4 thelpinj hudhër 4-5 lgj vaj ulliri 1 tufë nenexhik 150 gr djathë të bardhë Përgatitja Fillimisht presim në gjysëm patëllxhanët dhe i bëjmë nga pjesa e brendshme disa prerje tërthorazi me majën...

Nga: ZONJA KATERINA 4 racione mish pule 1 qepë, 2 thelpinj hudhër 1 gotë verë të bardhë 2 kokrra domate 1 lgj pure domate 1 lk sheqer, ½ lk piper të kuq Kripë, piper i zi 1 bustinë koncentrat pule ½ gotë ujë 3-4 lgj vaj ulliri 100 gr...

Nga: ZONJA KATERINA Brumi: 2 ½ gotë miell 1 gotë sheqer 1 gotë lemon soda 100 gr gjalpë 4 kokrra vezë 1 bustinv vanilje Shtresa e karamelizuar: 2 portokalle, 1 lgj sheqer 1 banane 1 mollë 2 pjeshkë 2 kajsi 1 lgj kanellë 2 lgj mjaltë 100 gr gjalpë...

Nga: ZONJA KATERINA 500 gr bizele 3-4 kokrra patate 1 kokërr qepë 1 tufë koper 1 kokërr domate 1 bustinë koncentrat 4 lgj vaj ulliri Kripë, piper i zi Kaurdisim fillimisht qepët për 2-3 minuta. Më pas shtojmë patatet të prera në kubikë si dhe bizelet dhe i kaurdisim...

Nga: ZONJA KATERINA 2 ½ gota miell 1 gotë sheqer Cipa dhe lëngu i 1 limoni 1 gotë ujë sode (lemon soda) 3-4 kokrra vezë 100 gr gjalpë Për servirje: 150 gr sheqer pluhur 100 gr gjalpë 1 lgj lëng limoni Fillimisht rrahim sheqerin me gjalpin, më pas shtojmë...