Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Nga: ENIDA HIMAJ*TIRANE-Jo rastësisht Laura Vorpsi është një emër shumë i dashur për publikun, madje edhe për ata që nuk e ndjekin politikën. Ish-zëdhënësja e partisë blu në këtë intervistë na ka konfirmuar edhe njëherë se prapa staturës politike fshihet një vajzë e thjeshtë me një këndvështrim ndryshe për...

Nga: FATMIRA NIKOLLI* TIRANE-(Vijon nga numri i djeshëm) Në pjesën e dytë të intervistës së tij për “Gazeta Shqiptare”, akademiku Rexhep Qosja ndalet tek aleanca parazgjedhore Partisë Socialiste, të mbeturit jashtë saj, arsyet pse shumë shqiptarë po lënë vendin e po kërkojnë azil, Shqipërinë e 2015-ës dhe dëshpërimin e...

NGA: FATMIRA NIKOLLI * TIRANE – Asnjë çast nuk ma kanë mbushur mendjen ato akuza se kryeparlamen tari Ilir Meta vërtet paska dashur ta vriste Tom Doshin”. Kështu shprehet akademiku Rexhep Qosja në një intervsitë për “GAZETA SHQIPTARE”. Mbasi e titullon bisedën “BARBARIA DEMOKRATIKE”, profesori ndalet tek zhvillimet më të...

NGA: ERMELINDA HOXHAJ* TIRANE – Numri i personave të prekur nga alergjitë çdo ditë po vjen në rritje, duke prekur edhe moshat pediatrike. Tezat e ngritura nga specialistët në mbarë botën janë të ndryshme, por ato që mbizotërojnë janë: higjiena dhe ndotja. Alergjitë janë më të shpeshta dhe më...

PRISHTINE – “Vizita ime në Beograd, thellon bashkëpunimin Kosovë-Serbi”. Kështu deklaroi zëvendëskryeministri Hashim Thashi, njëherësh ministër i Jashtëm i Kosovës, gjatë një intervistë për Deutsche Welle. Thaçi komentoi dhe Gjykatën Speciale, vizitën në Beograd dhe mundësinë e arrestimit të tij atje. Deutsche Welle: Zëvëndëskryeministër Thaçi, Gjykata Kushtetuese dy ditë...

NGA SPARTAK KOKA* TIRANË- Gjermania shpreh shqetësimin për rritjen e numrit të azilkërkuesve. Në një intervistë për News24 ambasadori gjerman në Tiranë, Helmut Hoffman shpreh shqetësimin se javën e fundit vetëm brenda një dite është regjistruar një shifër prej 600 azilkërkuesish nga Shqipëria. Ambasadori iu kërkon qytetarëve shqiptarë që...

Nga: OLA MITRE*TIRANE-Ndryshimet e bëra në ligjin “Për kujdesin shëndetësor në Republikën e Shqipërisë”, të cilat parashikojnë sanksione për mjekët që nuk ndjekin edukimin në vazhdim, bien në kundërshtim me ligjin ‘Për Urdhrin e Mjekëve të Shqipërisë'”. Deklarata vjen nga presidenti i UMSH-së, Din Abazaj, i cili përmes kësaj...

Nga: FATMIRA NIKOLLI*TIRANE-Një libër i ri hedh dritë mbi Bahri Omarin. Autorja, Donika Omari (nusja e të birit) tregon në një intervistë për “Gazeta Shqiptare”, kush ishte ai përtej ‘kunatit të Hoxhës’, arsyet pse u bë ministër i qeverisë nën pushtimin gjerman, këndvështrimi i tij për bolshevizmin, të pavërtetat...

NGA RUDINA HOXHA* Ministria e Mbrojtjes polake shpreh interesin e saj për propozime të mëtejshme bashkëpunimi nga ana e palës shqiptare në fushën e mbrojtjes. Drejtuesi i Departamentit të NATO-s dhe BE-së në Ministrinë polake të Mbrojtjes, z. Ziemowit Waligora, nënvizon në një intervistë ekskluzive për “Gazeta Shqiptare” se,...

NGA ADELA XHAMANI* E re, e bukur, Miss, modele, nënë, e gjithmonë me një buzëqeshje rrezëllitëse të “stampuar” në fytyrë. Kjo është Adrola Dushi, bukuroshja shqiptare, e cila siç shihet i plotëson të gjitha kriteret për ta shfaqur bukurinë e saj edhe në pasarelat më të rëndësishme të botës. Adrola është një nga ato vajza që pasionin e saj...

NGA FATMIRA NIKOLLI* “Herë mbas here si artist kam nevojë të ndalem, të hesht. Jo gjithmonë, nevoja për me folë e me u shprehë asht kryesorja. Kam pasë vite kur kam vendosë mos me pasë ekspozita personale. Kam refuzue, i kam shty, se si gjithsekush, kam edhe unë nevojë me...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.