Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

Pavarësisht paralajmërimeve të udhëheqësve të institucioneve kryesore në Kosovë, se sivjet pritet të ketë liberalizim të vizave, kështu nuk mendon shkrimtari dhe publicisti Veton Surroi. Madje, sipas tij, politikanët nuk bëjnë mirë të vazhdojnë të premtojnë liberalizim vizash, së paku për sivjet. “Nuk ka vendim pozitiv për sivjet; për...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie shprehet shumë optimist për të ardhmen e Kosovës sa i takon dialogut me Serbinë, që po zhvillohet me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Në një postim në ‘Twitter’, Delawie shkruan se Federica Mogherini dhe presidentët Aleksandar Vuçiç dhe Hashim...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka zhvilluar sot një takim me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës (SHBA) në Prishtinë, Greg Delawie. Përmes një postimi në ‘Facebook’ ka sqaruar për temat që janë diskutuar në takim. “Bashkë me ambasadorin Delawie diskutuam për funksionimin e institucioneve në Republikën...

Zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj deklaroi se shpejtësia e themelimit të Asociacionit të komunave serbe në Kosovë, duhet të shkojë paralelisht me anëtarësimin në Organizatën e Kombeve të Bashkuara (OKB). I pranishëm në Komisionin Parlamentar për Punët e Jashtme, Diasporës dhe Investimeve Strategjike Hoxhaj tha se këtë qëndrim e ka pasur...