Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

KOSOVE-Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme dhe siguri, Federica Mogherini, ka vlerësuar se është përshpejtuar dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, në nivel të presidentëve. Në këtë kuadër ajo ka theksuar se “ajo që në këtë moment është esenciale, është që dialogu jo vetëm të lehtësohet,...

Këngëtarja e njohur e muzikës popullore Shkurte Fejza është përfshirë në një aksident rrugor pak minuta më parë në Prishtinë. Mësohet se këngëtarja udhëtonte me vajzën e saj Gresa, dhe ishte pikërisht e bija ajo që drejtonte mjetin. Në fotot e siguruara nga “GazetaBlic”, duket makina e tyre është...

Gjykata Speciale nuk e ka në ende një axhendë ku do të shpallen aktakuzat e para, ndonëse në verë u funksionalizua. Pavarësisht se ky institucion që formalisht është i Kosovës, ai është i përbërë nga ndërkombëtarët, ndërkohë që edhe selinë e ka në Hagë të Holandës. Megjithatë, në Prishtinë...

PRISHTINE- Ekaterina Trendafilova, Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, do ta vizitojë Kosovën për herë të parë, gjatë javës së ardhshme, mëson Express. Vizita e saj, sigurisht ka të bëjë me hetimet që po i bën kjo gjykatë rreth krimeve që pretendohen të jenë kryer pas konfliktit të...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.