Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

LIPJAN- Ajo është vajza më e veçantë e Kosovës, pasi lindi bashkë me shtetin e pavarur. Në 17 shkurt 2008, ndërkohë që Thaçi lexonte deklaratën e Pavarësisë, erdhi në jetë vogëlushja. Mjekët në spital i thanë të ëmës se sapo kishte sjellë në jetë Pavarësinë. Pavarësia është nxënëse në...

TIRANE- Ish-kryeministri Sali Berisha ka uruar 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në një status kushtuar kësaj dite të shënuar për popullin shqiptar, Berisha shkruan se Kosova është faktor i rëndësishëm paqe dhe stabiliteti në rajon. URIMI I BERISHËS Gezuar Kosove 10 vjetorin e Pavaresise! Te dashur miq, sot shqiptaret...

PRISHTINE-Qeveria e Kosovës ka miratuar marrëveshjen me Malin e Zi për Demarkacionin. Gjatë mbledhjes së saj me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë, qeveria ka mbajtur një minutë heshtje për dëshmorët e rënë në luftën për liri. Kryeministri Ramush Haradinaj tha se sot me përulje kujtojnë të rënët për liri....

TIRANE- Nënkryetari i LSI-së Luan Rama përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut ka uruar për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Ai theksoi se Kosova e pavarur ka qenë ëndrra e bukur e shqiptarëve që është bërë realitet. MESAZHI I LUAN RAMËS 10-vjetori i Pavarësisë së Kosovës...

TIRANE- Ministri për Europën dhe Politikat e Jashtme, Ditmir Bushati iu është bashkuar urimeve me rastin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës. Përmes një statusi në faqen e tij të ‘Facebook’-ut Bushati thekson se 17 shkurti i dha jetë dëshirës së popullit të Kosovës. Mes të tjerash ai shton...

Kosova feston 10 vjet pavarёsi: Por problemet nuk janё pakёsuar. Vendi ka nevojё pёr reforma. Impulset pёr to duhet tё vijnё nga brenda dhe nga jashtё vendit, mendon Vilma Filaj-Ballvora. E gjitha qё ne kemi ёshtё pavarёsia” ёshtё pёrgjigjia lakonike e njё studenti nga Kosova duke iu pёrgjigjur pyetjes,...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.