Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla u thirr sot në interpelancë nga deputetë të LSI, për të dhënë sqarime lidhur me ligjin për arsimin e lartë. Deputetja Kejdi Mehmeti tha nga foltorja e Kuvendit se “qeveria ka harruar premtimet dhe ka rritur vetëm tarifat për universitetet dhe ministria është përgjegjëse. Si për...

Bashkimi Evropian do të rekomandojë aq shpejti hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Republikën e Maqedonisë, sipas Komisionerit të Zgjerimit Johannes Hahn. “Komisioni i BE-së do të rekomandojë së shpejti, me shumë mundësi deri në verë, që shtetet anëtare të fillojnë negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe ish Republikën...

Kryeministri Edi Rama ka thënë mirëmëngjes sot me një tjetër artikull të huaj kushtuar Shqipërisë. Publikimi është bërë në prestigjiozen britanik “The Culture Trip” dhe tregon plazhet e mrekullueshme të vendit tonë. “Mirëmëngjes dhe me këtë artikull dedikuar Shqipërisë, plazheve të mahnitshme dhe potencialeve te mrekullueshme turistike të vendit...

Dy persona kanë humbur jetën në një aksident fatal në autostradën Tiranë-Durrës, pas mesnatës së kaluar pasi taksia me të cilën udhëtonin është goditur nga pas nga një automjet tjetër tip “Benz”. Megjithëse policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes, shoferi i “Benz”-it që shkaktoi aksidentin është zhdukur,...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.