Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 1086 Lexime
 • Çmimet më prestigjioze amerikane për kinemanë, do të jepen më 26 shkurt në Hollivud. Më poshtë vijojnë nominimet në kategoritë kryesore të çmimeve Oscar: – Filmi më i mirë – “Arrival” “Fences” “Hacksaw Ridge” “Hell or High Water” “Hidden Figures” “La La Land” “Lion” “Manchester by the Sea” “Moonlight”...

 • 338 Lexime
 • Ja cilët janë fituesit e Festivalit të 67-të të kinemasë në Berlin, i quajtur ndryshe Berlinale: – Filmi më i mirë: “Testrol es lelekrol” (On Body and Soul) Ildiko Enyedi, Hungari – Çmimi i madh i jurisë ”Ariu i argjendtë”: “Felicity” Alain Gomis, Francë/Senegal/Belgjikë/Gjermani/Liban – Regjisori më i mirë:...

 • 148 Lexime
 • Juria e edicionit të 67-të të Berlinales, festivali i filmit të Berlinit do të japë sot në mbrëmje trofeun Ariu i Artë për një prej 18 filmave në konkurrim. Më poshtë vijon lista: – “Anna, my love”, nga Calin Peter Netzer, Rumani/Gjermani/Francë – “On the Beach at Night Alone”...

 • 786 Lexime
 • Filmi shqiptar “Dita zë fill” i regjisorit Gentian Koçi, është bërë pjesë e katalogut të kompanisë franceze WIDE, që do të prezantohet këtë vit në Festivalin e Filmit në Berlin. WIDE është një nga distributorët më të mirë ndërkombëtarë me një numër shumë të madh filmash në katalogun e...

 • 3192 Lexime
 • Ai po bëhet gati për xhirimet e serisë së 8 të filmit të njohur “Fast&Furious”. Në një intervistë për revistën Men’s Health, aktori 49-vjeçar thotë se i pëlqen të jetë i mistershëm pavarësisht se 130 milionë fansat e tij në Facebook janë në pritje të mësojnë ndonjë gjë më...

 • 434 Lexime
 • TIRANE- Sulejman Pitarka, një ndër aktorët më të suksesshëm të teatrit dhe kinematografisë, protagonist i mbi 70 roleve në teatër dhe rreth 20 roleve në kinematografi, kujtohet nga publiku për seicilin nga këto role, të vlerësuara nga kritikët si mjaft realiste. Të gjitha rolet e tij janë vlerësuar nga...

 • 2828 Lexime
 • Vazhdon marshimi triumfal i Emma Stone drejt Oscarit të saj të parë. Artistja protagoniste e filmit ‘La La Land’, ka cuar në shtëpi, të dielën në mbrëmje, edhe statujën si artistja më mirë gjatë edicionit të 23 të SAG Awards 2017 (Screen Actors Guild). Cmimi më i rëndësishëm, ai...

 • 6228 Lexime
 • Ndërron jetë në moshën 77-vjeçare aktori veteran Sir John Hurt. Aktori njihej në mbarë botën për disa role të rëndësishme, siç ishte dhe filmi “Harry Potter”, njëri prej personazheve kryesore. Lajmi për ndarjen e tij nga jeta u konfirmua dhe nga agjenti i tij. Fituesi i çmimit ‘Bafta’, i...

 • 4204 Lexime
 • Nga: Anxhela Devole TIRANE- Mjeshtri i madh i kinematografisë shqiptare, por edhe i roleve në teatër, Robert Ndrenika, feston 75-vjetorin e lindjes. Modest, mjaft bashkëpununues me aktorët e rinj me të cilët punon dhe unik në llojin e tij. I madhi Robert Ndrenika, rolin debutues në kinematografi e ka...

  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.