Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 240 Lexime
 • TIRANE– Kryeministri Edi Rama në rubrikën e tij, Amarcord, ka përkujtuar sot shkrimtarin e madh shqiptar Andon Zako Çajupi “AMARCORD Një poet dhe shkrimtar i madh shqiptar, që na prek emocionalisht sa herë e takojmë përmes letrave të tij, Andon Zako Çajupi, meriton të kujtohet me nderim, sot, në...

 • 220 Lexime
 • Njё festё e leximit, takim mes profesionistёve tё letёrsisё, festival, takim autorёsh, pikё takimi me Europёn Lindore dhe Qendrore, forum diskutimi, ekspozit, panair antikuariatesh, Startup-Village dhe njё numёr i madh ҁmimesh, programi i Panairit tё Lajpcigut ёshtё voluminoz, nё tё cilin mund ta humbёsh orientimin. 260.000 vizitorё priten edhe...

 • 1310 Lexime
 • TIRANE- Nga zjarri në bibliotekë nuk janë prekur botime të rralla. Kjo ka qenë deklarata e Drejtoreshës së Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani. E ftuar në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa në “News24”, Asllani dha sqarim në lidhje me zjarrin në katin e parë, ndërsa u shpreh se...

 • 350 Lexime
 • TIRANE– Biblioteka Kombëtare në bashkëpunim me Institutin Italian të Kulturës dhe Ministrinë e Kulturës prezantuan veprën “Danub” të shkrimtarit bashkëkohor italian, Claudio Magris, me pjesëmarrjen e veçantë të vetë autorit, si dhe të ambasadorit italian në Tiranë, Alberto Cutillo. Të pranishëm ishin edhe përkthyes, shkrimtarë, studiues, botues dhe studentë....

 • 260 Lexime
 • NGA MOIKOM ZEQO BRITMA E FLUTURËS Tu es la feuille hypnotisée dans lespace, A l’approche de l’Invisible Serpent. René Char Ti je për gjethen e hipnotizuar në hapësirë Sapo afrohet Gjarpri i Padukshëm. Rene Shar A është realiteti, vetëm ai, që ne shohim? Kush i hap dyert misterioze të...

  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.