Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 19534 Lexime
 • Mëngjesin e sotshëm në urgjencën e Tiranës është shtruar këngëtari Françesk Radi. Të paktën këtë konfirmon një mesazhdërgues në redaksinë e JOQ.al. Ai bën me dije se rreth orës 03:30 të mëngjesit të sotëm në urgjencën e Tiranës ka mbërritur në gjendje kritike këngëtari Françesk Radi, i shoqëruar nga...

 • 1246 Lexime
 • Ukraina ka ndaluar këngëtaren ruse Julia Samoilovat të marrë pjesë në festivalin Evropian që këtë vit organizohet në Kiev. Sipas mediave ndërkombëtare, këngëtares ruse i është mohuar hyrja në territorin e Ukrainës me 3 vite pasi ka vizituar në mënyrë të ‘paligjshme’ Krimenë, e cila është aneksuar nga Rusia....

 • 258 Lexime
 • Legjenda e muzikës rok Chuck Berry u nda të shtunën nga jeta në qytetin e lindjes, Saint Luis të Mizurit në moshën 90 vjeçare. Kontributet e tij në botën e muzikës kanë patur aq një ndikim të madh, saqë edhe John Lennoni pati thënë dikur “nëse do të duhej...

 • 248 Lexime
 • SHBA- Chuck Berry, një nga themeluesit e rrymës muzikore “rock’n roll” vdiq dje në moshën 90-vjeçare. Kitaristi dhe këngëtari amerikan mund të ndihet krenar për revolucionin që ka sjellë në botën e muzikës. Charles Edward Anderson Berry Sr u gjend pa jetë nga mjekët në banesën e tij pranë...

 • 332 Lexime
 • Kapakë të albumit “Sgt Pepper’s”, fotot origjinale të albumit “Abbey Road”, letra të nënshkruara nga “Beatles”. Shtëpia e ankandeve “Drouot” do të nxjerrë nesër në ankand qindra pjesë të një koleksionuesi francez, fans i grupit mitik nga Liverpuli. “Mbi kapakët shoqërues të diskut të parë “Sgt Pepper’s”, duhej të...

  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.