Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Një zë, një thashethem i lindur kushedi se ku, një lajm që kurrë nuk u konfirmua. Por mjaftoi për të bërë të dridhet për një ditë, regjimin e Gjermanisë Lindore. Dhe i kushtoi qindra të rinjve të shtypur prej diktaturës së Ulbrichtit, një pasdite me goditje, persekutime, madje edhe...

Eshte ndarë nga jeta ne moshen 65 vjeçare Keith Wilder, këngëtari i grupit Heatwave Wilder kishte disa hite, përfshirë këtu “Always and Forever”, “Boggie Nights” dhe “Groove Line”. Wilder kishte probleme me shëndetin kohëve të fundit dhe ka vdekur në gjumë, sipas kushëririt të tij dhe muzikantit Billy Jones....

Ansambli shqiptar “Saz’Iso”, performoi për herë të parë në një prej emisioneve televizive legjendare britanike “Later with Jools Holland”. “Ishte një eksperiencë emocionuese të ishim mbrëmjen e kaluar në “Later With Jools Holland”, ku për herë të parë në 25 vjet program u luajt muzikë shqiptare”, shkruhet në rrjetin...

Grupi “One Direction” sapo u barazua me Beatles si grupi i vetëm me tre anëtarë që kanë arritur të përformojnë si solistë në SHBA. Ata mund të jenë ndarë, por janë duke kryesuar akoma në tabelat e Billboard në SHBA. Barazimi erdhi pasi Niall Horan kryesoi listat me debutimin...

TIRANË– Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka shprehur sot vlerësimin më të lartë për regjisorin Mihal Luarasi, i cili u ndëshkua nga regjimi që përjetoi Shqipëria pas Plenumit të 4-ët të PPSH, si dhe ka shprehur ngushëllimin për ndarjen e tij nga jeta. Presidenti Meta shprehet: “Mihal Luarasi, regjisori...

TIRANE- Është ndarë nga jeta në moshën 88-vjeçare regjisori dhe dramaturgi i njohur Mihal Luarasi. Vepra të suksesshme në skenë mbajnë emrin e tij. Mihal Luarasi i cili është nderuar me disa tituj, si “Nderi i Kombit”, “Artist i Popullit”, ka ndërruar jetë për shkaqe natyrale. KUSH ISHTE MIHAL...

Bunkerët e Shqipërisë kanë qënë në fokus të National Geographic në seksionin “Travel” të tij. Dikur, thotë shkrimi këto objekte prej hekuri e betoni u ndërtuan nga frika e regjimit komunist se mund të sulmohej, por sot kanë tjetër qëllim. “Sidoqoftë, shqiptarët të shkathët nga natyra, po i shndërrojnë...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.