Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANE- Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, ka prezantuar Artan Hajdarin si avokatin që do ta përfaqësojë në mbledhjen e Këshillit të Mandateve dhe Rregullores. Ky Këshill shqyrton sot heqjen e imunitetit të deputet socialist Saimir Tahiri për t’i hapur rrugë hetimeve për trafik droge, sipas kërkesës së Prokurorisë së...

Përfaqësuesi i Partisë Socialiste në Këshillin e Mandateve, Ulsi Manja, i ka shtruar pyetjen prokurorëve se nëse mjafton një material i përkthyer apo lajme portalesh për të çuar ish-ministrin Saimir Tahiri prapa hekurave. Manja gjithashtu tha se nëse prokurorët ishin në dijeni të ndryshimeve kushtetuese, sipas të cilave letërporosia...

Agjencia Inteligjente Amerikane, CIA, ka paralajmëruar se Kim Jong Un mund të godasë SHBA-në me një raketë bërthamore, shkruan CNN. Vetë drejtori i CIA-s, Mike Pompey, tha se SHBA preferonte ta zgjidhte këtë konflikt në mënyrë diplomatike, por tha se ndërhyrja ushtarake mbetej gjithashtu një opsion. Koreja e Veriut është pranë arritjes së qëllimit të...