Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Pasi humbi shërbimet e Drogba-s dhe me Diego Costa-n më shumë të dëmtuar, Jose Mourinho dëshiron një sulmues më peshe për Chelsea-n e tij dhe për këtë motiv po troket në dyert e Napolit për Gonzalo Higuain. Sipas të përditshmes britanike “The Sun”, Chelsea është i gatshëm ti ofrojë...

TIRANË-Zëvendës Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit Hoyt Yee bën apel që Ballkani të bashkëpunojë më tepër në luftën kundër terrorizmit. “Ballkani të bashkëpunojë për shkëmbimin e informacionit. Duhet të punohet për fuqizimin Ballkanit Perëndimor. Të sigurohet më shumë punë dhe arsim i përshtatshëm.”- u shpreh Yee. Sa i përket...

Barcelona i jep fund dyshimeve në lidhje me të ardhmen e Dani Alves. Pas dy muajsh negociatash dy palët kanë rënë dakord duke lidhur një kontratë edhe për dy vitet e ardhshme. Alves dhe klubi kanë lënë gjithçka të hapur edhe për një vit tjetër (2+1), një përfundim logjik...

TIRANË-Agjencia e Mjedisit publikoi sot raportin për cilësinë e ujërave të plazheve. Ministri i Mjedisit Lefter Koka theksoi se sipas analizave të kryera 80% rezultojnë cilësi shumë e mirë. “Janë monitoruar në këtë fazë 12 plazhe. U ngritën 78 pika monitorimi dhe rezultoi se 80% e plazheve kanë cilësi...

BUKURESHT- Parlamenti rumun, ku koalicioni i qendrës së majtë në pushtet disponon një maxhorancë të konsiderueshme, hodhi poshtë një kërkesë të drejtësisë për fillimin e ndjekjes penale, për konflikt interesi, kundër kryeministrit social-demokrat, Victor Ponta. Deputetët hodhën poshtë kërkesën e Prokurorisë antikorrupsion (DNA) me 231 vota pro, ndërkohë që...

Nga: Artan Shkreli* TIRANE- I pranishëm në punimet e një konference teknike me karakter informues për Pallatin e Brigadave, u gjenda para një befasie të këndshme sapo hyra në sallën e madhe ceremoniale. Në njërin nga paretet e krahut të djathtë, pasi kalohen dyert paradë me dru e kristal,...