Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

NGA FATMIR POPJA* ELBASAN- Autoriteti Kombëtar i Ushqimit në Elbasan ka vijuar aksionin për asgjësimin e produkteve ushqimore, të cilave u ka përfunduar afati i përdorimit. Gjatë një aksioni të organizuar ditën e sotme AKU ka asgjësuar rreth 2.5 ton patatina të ambalazhuara, sasi kjo e cila ishte jashtë...

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora, “harron” reçipetat në shtëpi. Teksa po largohej nga koncerti i Charli XCX në Londër, Rita u shfaq e veshur e gjitha në të zezë, por pas ndriçimit të blicit të aparateve të shumtë, është vënë re detaji i reçipetave. Ajo dukej tepër...

Në harkun kohor të një viti, janë shënuar disa fatkeqësi ajrore, që kanë sjellë një numër të madh viktimash. Sipas bilanceve të fundit, të bëra pas tragjedisë së “Germanwings”, në Alpet franceze, numri i viktimave të fatkeqësive ajrore për një vit, i kalon 1 mijë persona. Shumica e viktimave,...

Fundet e viteve ’50 sërish në modë. Ata janë të gjatë deri tek gjuri ose edhe pak më të shkurtër dhe që sipas stilistëve nuk duhet të mungojnë në garderobën e çdo femre.kush është momenti dhe stina më e përshtatshme për një fund të tillë sesa pranvera. Nga pasarelat...

SIRI- Katër vjet më parë askush nuk do ta imagjinonte se një femër do të ishte pjesë e ushtrisë siriane, e lëre të drejtonte një tank apo të sulmonte me raketa. Mirëpo rrethanat ndryshuan shpejt. Këto femra të bukura në fotografi, tani janë pjesë e elitës së regjimit sirian...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.