Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

Në bregdetin e qytetit kroat Orebicit, është shfaqur një krijesë misterioze, për të cilin përdoruesit e rrjetit social pohojnë se mund të jetë një lloj balene, të cilën e ka sjellë deti gjatë erërave të fuqishme. Portali kroat index.hr, raporton se krijesa është rreth pesë metra e gjatë dhe peshon...

ITALI-Pas disa javësh pritje vullkani Stromboli ka shpërthyer. Lëvizjet më të fuqishme filluar në 8 dhjetor kur llava doli nga krateri. Kulmi i aktivitetit vullkanik ka qenë rreth orës 14.30 të 15 dhjetorit. Asnjë problem për banorët e ishullit të Eolie dhe për turistët. Shpërthimi kishte të bënte vetëm...

Byron Bay Railroad Company ka vënë në punë një tren me panele fotovoltaike dhe motor elektrike që përdor energjinë e pastër diellore. E-treni i hekurudhave dhe një sërë trenash tani levizin në një rrugë prej tre kilometrash në Byron Bay në Neë South Ëales, Australi. Byron Bay Railroad Company...

Në zbukurimet e festës së Krishtlindjes, ngjyra e kuqe është dominuese, e kthyer kështu në një simbol të kësaj feste që prej zanafillës së saj. Edhe pse vitet e fundit, tradita është thyer dhe të shumtë janë ata që zbukurojnë pemën e Krishtlindjeve sipas shijeve të tyre, me disa...

SHBA-Është 22 milion dollarë buxheti që disponon Departamenti i Mbrojtjes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për të studiuar Ufo-t. Një shifër e vogël nëse e krahasojmë me 600 miliardët e përvitshëm që dispononte Dod (Ministria e mbrojtjes amerikane). Financimi për 5 vjet ka shërbyer për të hetuar për...

Një jaht spektakolar i inspiruar nga anijet pirate të shekullit 17 ka ardhur në një version tepër luksoz me vend për helikopterin, recepsion, pishinë dhe garazh. Anija quhet Caronte dhe është ndërtuar nga kompania italiane Lazzarini Design Studio dhe ka tre dhoma e 6 kabina. Një punonjës i kompanisë...

Teleskopi Hapësinor i Keplerit të NASA-s ka zbuluar një planet të tetë në një sistem të largët yjesh. Zbulimi në sistemin Keple-90 u mundësua me ndihmën e sistemit të avancuar të Google.  Agjensia hapësinore po vijon me kërkimet për të zbuluar më shumë detaje mbi zbulimin. Sateliti ka kërkuar...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.