Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

Giovana Antonelli aktorja e famshme braziliane e serialit televiziv ‘Kloni’ ka treguar për martesën e saj dhe binjakët. Aktorja bërë e njohur në Shqipëri me rolin e Zhades në filmin ‘Kloni’ ka pasur shumë histori dashurie, por që i kanë dështuar. Tani aktorja është martuar në 2007 me Leonardo...

Mickey Rourke ka rrëfyer se ka qenë një hap nga vetëvrasja. Në Los Ageles në prag të shfaqjes së dokumentarit ‘Eating Happiness’ për plagën e trafikimit të mishit të qenit në Lindje, aktori ka zbuluar se ka hequr dorë nga vetëvrasja falë qenve të tij. ’Po vendosja se në...

TIRANE- A e dinit që ekziston një shtet në botë që ka një muaj ku çifteve ju pengohet të kurorëzojnë lidhjen e tyre në martesë? Në Republikën e Zimbabve konsiderohet tabu të lidhësh kurorë në muajin nëntor. Ndoshta do ju duket e çuditshme por njerëzit atje si në çdo...

FRANCE-Një tufë me dhjetë balena, me shumë mundësi nga e njëjta familje, janë gjetur në Calais, porti francez i Manica. 7 nga gjitarët janë gjetur të ngordhur dhe pjesëtarët e Lega, organizata për mbrojtjen e kafshëve, në bashkëpunim me forcat zjarrfikëse kanë mundur të shpëtojnë 3 prej tyre, të...

Elvana Gjata, ka paralajmëruar se së shpejti do të nxjerrë albumin e saj të ri. “Si Elvana” do të titullohet Cd-ja që do të përfshijë krijimet e këngëtares. Këngëtarja e ka bërë të ditur lajmin nëpëmjet një postimi në rrjetet sociale, ku e shoqëron edhe me foto. “Si Elvana....

Londra është pushtuar nga një mjegull e papritur gjatë ditës së djeshme, që ka shkaktuar mjaft probleme me trafikun ajror dhe jo vetëm. Ja disa foto mbresëlënëse.(da.xha/BalkabWeb)

Ajo feston sot 20 vjetorin e ditëlindjes, por Kendall Jenner ka dashur të festojë më shumë se një natë ditën e saj të lindjes. Të hënën brunia bukuroshe ka nisur festimin e ditëlindjes me vëllain, motrat dhe nënën e saj në The Nice Guy venue në Hollywood. E veshur...

BRITANI – Në mesin e dhjetë mijë të rinjve që konkurruan për të prekur skenën e kompeticionit muzikor “Open Mic Uk” në Britani, është edhe një shqiptare. Vajza e quajtur Erida u ngjit në skenën e “Open Mic Uk”, me këngën Stay të Rihannas. Erida arriti të emocionojë publikun, i...

TIRANE – Drejtoresha e Tatimeve, Briseida Shehaj i befasoi të gjithë me pamjen e saj, gjatë një interviste televizive mbrëmjen e djeshme. Për herë të parë që kur mori detyrën, Briseida është kujdesur për imazhin e saj dhe është shfaqur me flokë të krehur dhe buzë të lyera. Pasi...

Adele ka thyer çdo rekord të mëparshëm në botën e muzikës sa i përket numrit të shkarkimeve të këngës së saj ‘Hello’ brenda një jave. Plot 1 milion e 110 mijë shkarkime ka marrë ‘Hello’, e cila është kënga që do të publikohet së bashku me albumin e tretë...

SHBA – Ky është Derrick Barry, burri i cili është bërë i pasur, duke punuar si sozia e këngëtares së Britney Spears. 31-vjeçari ka flokë të gjatë biondë, mollëza të theksuara dhe gjoks, por çuditërisht sipas tij këto janë rezultat i stërvitjes së fuqishme dhe jo nga operacionet plastike....

Tashmë është bërë traditë që për ngjarje të veçanta, “Google” të ndryshojë logo. Sot “Google” ka përkujtuar sot me një “Doodle” 200-vjetorin e lindjes së George Boole-it. Por sa njihet matematikani britanik që hodhi bazat për moshën kompjuterike? Boole cilësohet si një ndër matematikanët më me ndikim të shekullit...