Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Do të banonit në një ndërtesë që duket sikur ka marrë një grusht nga një mostër gjigande? Do të shkoje të lexoje në një bibliotekë në formë të çuditshme? Disa kanë emra të tillë si ‘Shtëpia që kërcen’ apo ‘Shtëpia e dehur’. Janë këto disa nga veprat arkitektonike më...

SHBA – Ish-futbollisti i Bayern Munich dhe i kombëtares gjermane do të bëhet baba për herë të parë. Bastian Schweinsteiger me anë të një fotoje në Twitter njofton se bashkëshortja e tij Ana Ivanovic është shtatzënë. Lajmi për shtatzëninë e ish -tenistes serbe prej muajsh qarkullon në të ndryshme,...

SHBA – Gjatë këtyre kohëve të fundit Charlize Theron ka qenë shumë e zënë me xhirimin e komedisë së saj Flarsky në Montreal. Pavarësisht kësaj, ajo ka mundur që festën e ditës së Falënderimeve ta kalojë me familjen e saj në Meksikë, duke shijuar diellin dhe detin e mrekullueshëm...

Të kesh një punë, dhe një rrogë në qarkullim është shumë e rëndësishme për të gjithë, pasi kështu e siguron jetesën tuaj atje ku po jetoni, megjithatë sot është bërë e vështirë kjo, por jo në të gjithë botën. Kështu,  Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik ka paraqitur disa...

Konsumimi i marihuanës mund të shkaktojë pasoja të ndryshme në shëndetin e njeriut, por një studim i ri i Universitetit të Australisë Jugore ka arritur në përfundimin se ka ndryshime mes të ecurës së përdoruesve të kësaj lënde narkotike dhe atyre që nuk e konsumojnë atë. Sipas studimit, përdoruesit...

Angelina Jolie ka kohë që më nuk është me Brad Pittin, por disa media raportojne se aktorja amerikane po ia vështirëson procedurën e shkurorëzimit aktorit. 14 muaj pasi aktorja e hollywood-it dorëzoi kërkesën për ndarje juridike dhe kërkoi kujdestarinë e fëmijëve të saj, Pitt raportohet se i ka ofruar...

Aeroplani privat më luksoz në botë ka teknologji të madhe në të, shtrat masiv, e hapësirë të mjaftueshme për 40 persona i cili ka kushtuar 230 milionë dollarë për ta bërë. Aeroplani komercial Boeing 787 Dreamlinder zakonisht mund të bartë 240 deri 335 pasagjerë, por qëllimi i këtij modeli...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.