Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Regjisori dhe producenti i njohur afrikan nga Burkina Faso, Idrissa Ouedraogo vdiq sot në Ugadugu, në moshën 64-vjeçare, njoftoi Bashkimi Kombëtar i Kineastëve i vendit afrikan. Figurë emblematike e kinemasë afrikane gjatë viteve 1980-2000, autor i 40 filmave, Idrissa Ouedraogo ka marrë pjesë në festivalet më të mëdhenj të...

TIRANE – Pas dasmës madhështore të Xhensila Myrtezajt dhe Bes Kallakut tashmë flitet vetëm për “shtatzëninë” e këngëtares. Xhensila nuk është ende shtatzënë, por dëshira e madhe e njerëzve mesa duket bën që të përflitet jo rallë për këtë gjë. Së fundmi disa foto të Xhensilës nga inagurimi i...

KOSOVE – Mbrëmja e djeshme shënoi dhjetë vjetorin e pavarësisë së Kosovës. E për këtë festë ishte organizuar edhe një koncert madhështor me Rita Orën, ku paraprakisht në të njëjtën skenë perfomoi edhe reperi, Ledri Vula. Me të përfunduar koncertin u nis menjëherë drejt aeroportit me nxitim shkaku i...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.