Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

SERBI-Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se teknika e re, artileria dhe avionët e ushtrisë serbe nuk paraqesin kurrfarë kërcënimi për askënd, por se janë dëshmi se Serbia vlerëson jetën e qytetarëve të saj dhe do të jetë në gjendje që t’i mbrojë, raporton Anadolu Agency. “Serbia dëshiron të...

GREQI-Qeveria e Maqedonisë pret që Greqia t’i respektojë të gjitha marrëveshjet ndërkombëtare dhe standardet për të proceduar me ekstradimin e dy agjentëve të lartë të policisë sekrete maqedonase. Të arrestuarit nga autoritetet e rendit në Greqi të martën, Goran Grujovski dhe Nikolla Boshkovski, lidhen me aferën e përgjimeve. Maqedonia...

Në 24 orët e fundit policia italiane ka goditur një organizatë kriminale që trafikon klandestinë në Adriatik. Në këtë organizatë marrin pjesë kontrabandistë cigaresh nga Shqipëria me bashkëpunëtorë në Greqi, Itali dhe Mal të Zi. ‘Zougla.gr’ shkruan se shqiptarët merren me organizimin e skafeve ndërsa grekët dhe italianët me...

SHBA– Presidenti amerikan, Donald Trump, tha të martën se Shtetet e Bashkuara mbështesin Greqinë, që ky vend të rimëkëmbet nga kriza ekonomike. Presidenti Trump u takua të martën në Shtëpinë e Bardhë me Kryeministrin grek Alexis Cipras. Pas takimit, të dy udhëheqësit mbajtën një konferencë të përbashkët shtypi në...

SERBI-Njoftimi i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç se propozimi për zgjidhjen e çështjes së Kosovës do të përfundojë në muajin mars ka bërë që në shtetin serb të ketë diskutime se cila do të jetë kjo “zgjidhje e dhimbshme” e Vuçiçit. Burime diplomatike të gazetës serbe “Danas”, që është...

Presidenti amerikan Donald Trump priti të martën kryeministrin grek, Alexis Tsipras, në Shtëpinë e Bardhë, në një vizitë zyrtare për të përforcuar marrëdhëniet mes dy vendeve. Ndërkohë, kryeministri grek Alexis Tsipras është zënë ngushtë nga një gazetar në konferencën për media pas takimit me presidentin amerikan Donald Trump. Gazetari...