Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 532 Lexime
 • GREQI– Dy shtetas shqiptarë dhe 3 grekë janë arrestuar nga policia e Athinës gjatë një operacioni antidrogë. Sipas mediave greke, operacioni u zhvillua gjatë ditës së sotme në lagjet Voulagmeni dhe Galazia në kryeqytetin grek, ndërsa janë sekuestruar 68 kg marijuanë. Në pranga kanë rënë shqiptarët 36 dhe 42...

 • 1886 Lexime
 • Policia greke tha se dy automjete të ngarkuara me rreth 400 kilogramë marijuanë u bllokuan në afërsi të Artës, në Greqinë Veriore. Policia arriti të arrestojë njërin nga shoferët pasi shoferi tjetër mundi të largohej. Shoferi i arrestuar, sipas burimeve greke, është nga Shqipëria. Lënda narkotike ishte futur nga...

 • 1512 Lexime
 • GREQI– Refugjatët janë të detyruar të jetojnë në temperatura të acarta në kampet e mbuluara me dëborë në Greqi për shkak se shtetet e Bashkimit Europian kanë dështuar të marrin pjesën e tyre të azilkërkuesve, shkruan “Euronews”. Moti ekstrem përfshiu edhe ishujt grekë gjatë ditëve të fundit, duke lënë...

 • 730 Lexime
 • Athina është tronditur mëngjesin e sotëm nga të shtënat ndaj një toge të policisë greke. Ngjarja ka ndodhur jashtë zyrave të partisë opozitare greke PASOK. Policia helene e ka cilësuar aktin si një sulm terrorist. Një efektiv mori dy plumba dhe u dërgua në spitalin e qytetit, raportojnë mediat...

 • 3324 Lexime
 • GREQI-Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.7 ballë është ndjerë paraditen e sotme në Greqi. Sipas qendrës sizmike evropiane, epiqendra e tërmetit ka qenë rreth 13 km nga qyteti i Patrës, 179 km nga kryeqyteti i Athinës. Thellësia e tërmetit ka qenë 5 km në zonën detare, ndërsa është...

 • 4200 Lexime
 • Është shtuar numri refugjatëve që hyjnë nga Greqia drejt Shqipërisë. Sipas burimeve kufitare shqiptare refugjatët janë nga Siria, India, Pakistani dhe Afganistani. Refugjatët bllokohen nga policia shqiptare dhe sipas praktikës së rikthimit vullnetar u dorëzohen autoriteteve policore greke. Ata vijnë kryesisht nga kampet në ishujt grekë ku ditët e...