Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 646 Lexime
 • ATHINE- Greqia aspiron arritjen e një marrëveshje politike në parim me kreditorët e saj BE dhe FMN më 20 shkurt gjatë takimit të radhës të Eurogrupit për të garantuar stabilitetin e vendit me anë të injektimit financiar, njoftoi sot zëdhënësi i qeverisë. “Ky objektiv është ai i të gjitha...

 • 6954 Lexime
 • Avokati grek i Klement Balilit, i cilësuar si “Eskobari i Ballkanit” Alexis Kougias është aksidentuar mbrëmë në austradën Athinë­Selanik. Mjeti i tij është përplasur me një furgon pak pas mesnatës së të martës. Ngjarja ka ndodhur në rrugën Athinë-Selanik, në vendin e quajtur “Ylikis”. Avokati i Balilit nuk ka pësuar lëndime...

 • 2848 Lexime
 • SELANIK- Autoritetet greke filluan sot një operacion të pazakontë evakuimi prej rreth 70 000 banorësh nga Selaniku në kuadër të çaktivizimit të një bombe të Luftës së Dytë Botërore zbuluar së fundi. “Janë kryer evakuimet e rreth 320 personave me aftësi të kufizuara”, theksoi prefektura. Operacioni do të kulmojë...

 • 6194 Lexime
 • Mediat serbe vazhdojnë t’i fryjnë zjarrit luftës në mes Serbisë dhe Kosovës,duke u thirrur madje edhe në burime të shërbimeve informative të NATO-s . Kryeartikulli në ballinën e gazetës serbe “Informer”, në numrin e së martës, mban titullin: “Putin me ushtri mbron Kosovën”, duke u thirrur në burime nga...

 • 4894 Lexime
 • Greqi- Në thellësi prej pesë metrash disa punëtorë në Selanik kanë gjetur një bombë që dyshohet të datojë nga Lufta e Dytë Botërore. Ajo është gjetur gjatë punimeve për zgjerimin e një gropë të depozitës së një pike karburanti në rrugën “Monastiriu”, në zonën Kordelio në dalje të qytetit....

  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.