Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 1052 Lexime
 • Lidhja Socialdemokrate e Maqedonisë vazhdon të hesht për Platformën e partive shqiptare. U bë një javë që nga kjo parti refuzojnë të dalin me qëndrim publik për 7 pikat e cekura në dokumentin e nënshkruar nga BDI, BESA dhe Aleanca për Shqiptarët. Burime nga LSDM, për TV21 thonë se ...

 • 2526 Lexime
 • SHKUP– Partia e Nikolla Gruevski, i mandatuar për formimin e qeverisë së re, VMRO-DPMNE njoftoi se janë të papranueshme kushtet që i ka vendosur BDI-ja për formimin e qeverisë së re. BDI ka vendosur elementet kyçe, dhe nuk do të tërhiqet nga kërkesat e partive shqiptare te vendosura gjatë...

 • 2104 Lexime
 • SHKUP- VMRO-DPMNE përmes një komunikate me shkrim ka bërë të ditur se asnjëherë nuk do të negociojë për ndryshimin e kushtetutës, dhe për aplikimin e dygjuhësisë në te gjithë shtetin si dhe vazhdimin e mandatit të prokurorisë Speciale. Kjo vjen pas mbledhjes së mbrëmshme të partisë shqiptare Bashkimi Demokratik...

 • 1776 Lexime
 • SHKUP-Shefi i diplomacisë së Maqedonisë, Nikolla Poposki, vlerëson se është e pahijshme dhe e papërshtatshme që Shqipëria dhe Kosova të përzihen në punët e brendshme të Maqedonisë, njofton Portalb.mk. “Nuk është e hijshme, por as e përshtatshme, kur kryeministri ose kryetari i shtetit fqinj drejtpërdrejt përzihen në punët e...

 • 2592 Lexime
 • SHKUP– Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski takoi sot pasdite liderët dhe përfaqësuesit e partive politike të koalicionit “Për një Maqedoni më të mirë”. Gruevski pranoi dje mandatin për formimin e qeverisë nga presidenti Gjorgje Ivanov, pas zgjedhjeve të fundit të parakohshme parlamentare, ku VMRO-DPMNE-ja fitoi 51 mandate. Ndërkohë, po...

 • 1064 Lexime
 • SHKUP– Këshilli Drejtues i Partisë Demokratike Shqiptare njofton se në mbledhjen e mbajtur sot ”e analizoi Dokumentin e disa partive të quajtur “Deklaratë e përbashkët e partive politike shqiptarë në Maqedoni, Bashkimi Demokratik për Integrim, Koalicioni Rilindje me Besë dhe Aleanca për Shqiptarët”. Përmes një deklarate dërguar “Telegrafit” Maqedoni,...