Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Vukovari shënon 26-vjetorin që kur kishte rënë në duart e agresorit serb pas betejës së përgjakshme të Luftës Atdhetare dhe rrethimit tre mujor. Presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitarovië, duke folur për ndërtimin e marrëdhënieve ndërshtetërore midis Kroacisë dhe Serbisë, tha se “Shumë ujë do të rrjedhë në Danub përpara se...

GREQI- Policia helene ka kapur një tjetër sasi droge të ardhur nga Shqipëria. Sipas raportimeve bëhet fjalë për 142 kg marijuanë të kapur gjatë një operacioni nga policia greke në Aetopetra, Janinë. Policia ka vënë në pranga drejtuesin e mjetit, një 20-vjeçar shqiptar. Gjatë kontrollit në mjet, u gjetën...

SHKUP- Vendimi i së mërkures i Parlamentit të Maqedonisë për miratimin në votimin e parë (në Maqedoni ligjet votohen dy herë) të projektligjit për përdorimin e gjuhëve, ka krijuar përshtypjen se Marrëveshja e Ohrit po përmbyllet, pas kaq vitesh. Deputetët e shumicës parlamentare ku bëjnë pjesë Lidhja Social Demokrate,...

SERBI– Disa nga mediat serbe shkruajnë sot se shërbimi sekret amerikan dhe britanik kanë shtuar aktivitetet e veta në Serbi. Sipas gazetës serbe, ’Novosti’, shërbimet sekrete amerikane dhe britanike po i zhvillojnë aktivitetet e veta në Serbi përmes agjentëve kyç nga Maqedonia dhe Kroacia. Gjithashtu ‘Novosti’ shkruan se shërbimi...

Kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabic, tha të enjten në Bruksel se anëtarësimi në Bashkimin Evropian është qëllimi i parë strategjik i Serbisë, ndërsa komisionari për zgjerim i BE-së, Johannes Hahn, tha se duhet shfrytëzuar “momenti e ri” për përfshirjen e Ballkanit Perëndimor në BE. Brnabic dhe Hahn i bënë...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.