Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Një shqiptar ka humbur jetën sot në lagjen “Vuliagmeni” në Athinë, pasi ai është djegur i gjallë brenda makinës. Ngjarja u regjistrua pak para orës 10:00 pranë portit sipas orës lokale. Mediat greke raportojnë se bëhet fjalë për një 50-vjeçar shqiptar. Nga hetimet e deritanishme rezulton se targat e...

Me kërkesë të qeverisë së Serbisë, një grup i pjesëtarëve të ushtrisë së Shteteve të Bashkuara, këtë javë do të marrin pjesë në ushtrimet ushtarake ajrore të përbashkëta me Serbinë. Ushtrimi Shqiponja e Dyfishtë fillon pasnesër në aeroportin e Batajnicës në Beograd, shkruan rel. Ky ushtrim synon forcimin e...

Investitorët në projektet e kanabisit mjekësor po përqendrohen në Greqi, ku një klimë e ngrohtë, me diell dhe legjislacion potencialisht të favorshëm mund të ndihmojë qeverinë të japë një premtim për ta tërhequr vendin nga një krizë ekonomike shtatëvjeçare. Kultivuesit kanë shprehur interes në investimin e më shumë se...

BEOGRAD– Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, thotë se deklarata për Kosovën e anëtarit boshnjak të Presidencës së Bosnjës, Bakir Izetbegoviç, është komplekse dhe me pasoja të gjera, që duhet të merren parasysh në mënyrë serioze. Në një intervistë për “Deutsche Welle”, të publikuar të hënën, Izetbegoviç ka thënë se...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.