Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 1384 Lexime
 • SERBI– Të paktën 14 ushtarë serbë janë plagosur, njëri prej të cilëve në gjendje të rëndë si pasojë e një aksidenti të ndodhur mëngjesin e sotëm në Serbi. Sipas mediave vendase, një autobus që transportonte 40 ushtarë të Brigadës 4 të Ushtrisë së Serbisë ka dalë nga rruga duke...

 • 5386 Lexime
 • SERBI-Mediat serbe kanë shkruar sot rreth një kërkese të përbashkët të bërë nga ministrja e Mbrojtjes së Shqipërisë dhe Kroacisë, me anë të së cilës kanë kërkuar mbështetjen e NATO-s për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcat e Armatosura të Kosovës. Dhe këtë, mediat serbe e...

 • 382 Lexime
 • Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka shpallur sot kandidaturën e tij për President të Serbisë, për zgjedhjet që do të mbahen më 9 prill të këtij viti. Partia e Vuçiç “SNS” ka marrë vendim në mënyrë unanime në seancën për përzgjedhjen e kandidatit të tyre për president të Serbisë,...

 • 3586 Lexime
 • SERBI-Që nga rënia e ish-Jugosllavisë, populli ndër më të shumtit që ka shënuar rënie demografike në këto hapësira janë serbët. Ky është shqetësimi që ngrenë sot mediat serbe në një artikull të tyre. Po sipas artikullit në fjalë, përcjell Telegrafi, malazezët, serbët dhe boshnjakët janë gjithnjë në numër më...

 • 1184 Lexime
 • PRISHTINE- Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriç, ka reaguar në lidhje me vendimin e ri të gjykatës franceze për Ramush Haradinajn. mediat kosovare, referur dhe B92 shkruajnë se Gjuriç, ka thënë se Serbia ka dorëzuar gjithë dokumentacionin e nevojshëm në Francë, ndërsa nuk ka...

 • 1322 Lexime
 • MITROVICE– Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Goran Rakiç, mohon zërat se do të ngrihet një mur tjetër, një ditë para fillimit të punimeve në Veri të Mitrovicës për realizimin e projektit për revitalizimin e Urës së Ibrit. Qeveria e Kosovës dhe Komuna e Mitrovicës së Veriut, me lehtësimin e...

  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.