Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

KOSOVE– Një tjetër shqiptar nga Kosova është vrarë në Siri, duke e rritur edhe më tej shifrën e shqiptarëve që vriten në Siri. Mësohet se viktima është 28-vjeçari V.Q, nga Cernilla e Ferizajt dhe dyshohet se u vra teksa luftonte përkrah militantëve të ISIS. Burime për Klan Kosova thonë...

TIRANE– Kreu i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar pas shkrimit të gazetarëve të huaj të cilët duke iu referuar pikturave të kryeministrit Edi Rama shprehen se ato duken sikur t’i kishte bërë një i droguar. Përmes një statusi në ‘Facebook’, Petrit Vasili shkruan se pikturat e...

TIRANE-“Kjo ninullë”, është libri më i ri në stendat e librit shqiptar i përkthyer në gjuhën shqipe nga Enkeleida Haxhinasto, bashkëshortja e ish-ministrit të Transportit, Edmond Haxhinasto. Enkeleida duke folur për “Balkanweb”, ndalet te subjekti i këtij libri që në Shtetet e Bashkuara ka qenë bestseller dhe që i...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.