Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
 • 16228 Lexime
 • FIER– Një automjet në ecje ka shpërthyer mbrëmjen e sotme në qytetin e Fierit, ndërsa është plagosur rëndë drejtuesi. Sipas policisë ngjarja ka ndodhur në lagjen “Kryengritja” në Fier, në vendin e quajtur “Poçeria”,ndërsa është përfshirë nga flakët mjeti me targa AA 252 NM që drejtohej nga Armando Sulo,...

 • 5332 Lexime
 • TIRANE-Pesë persona janë plagosur, dy prej të cilëve në gjendje të rëndë si pasojë e një shpërthimi në një lokal në zonën e Vaqarrit në kryeqytet. Lokali ndodhet pranë një karburanti tek ‘Ura e Beshirit’. Paraprakisht dyshohet se shpërthimi ka ardhur si pasojë e rrjedhjes së një bombole gazi,...

 • 14474 Lexime
 • KORCE- Kur kanë kaluar 6 muaj nga vrasja e 23-vjeçarit Marsel Osmani në një lokal tallavaje në fshatin Dishnicë të Korçës, policia ka arrestuarit edhe autorin e dytë të krimit. “Specialistët e Seksionit për Krimet e Rënda, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit...

 • 10890 Lexime
 • Policia e Tiranës ka referuar në prokurori materialet për kreun e Partisë Demokratike Lulzim Basha në lidhje me thirrjet e tij publike për veprime të dhunshme ndaj qeverisë. Drejtoria Vendore e Policisë Tiranë, njoftoi sot se “referuam materialet proceduriale Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë në ngarkim...

 • 3068 Lexime
 • TIRANE– Komisioni Qendror i Zgjedhjeve vendosi ditën e djeshme shtyrjen e vendimit për heqjen e mandatit të deputetit të Partisë Socialiste, Armando Preng, me pretendimin se nuk kishin provat e mjaftueshme nga Prokuroria. Anëtarët e mazhorancës në KQZ propozuan në mbledhjen e djeshme që t’i kërkohen Prokurorisë informacione shtesë...

  Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.