Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

TIRANE – Këshilli i Lartë i Drejtësisë i propozon Presidentit të Republikës Bujar Nishani emërimin përfundimtar të 10 magjistratëve, të cilët kanë përfunduar vitin e tretë të Shkollës së Magjistraturës, në vitin akademik 2013-2014, profili gjyqtar. Këshilli vendosi t’i propozojë Presidentit të Republikës emërimin e magjistratëve si më poshtë:...

DURRES- Pas më shumë se tre javësh në kërkim nga policia është prangosur i riu që rrahu mjekun brenda spitalit të Durrësit. Policia njofton se Jurgen Hoxha 23­vjeç është vënë në pranga, në zbatim të vendimit te gjykatës, që caktoi ndaj tij në mungesë masën e sigurisë “arrest me...

VLORË- Policia e Vlorë ka arrestuar në flagrancë 3 persona si dhe një specialist të Drejtorisë Rajonale të Shërbimeve Pyjore. Sipas burimeve zyrtare në pranga janë vënë Lame Veruari, 54 vjeç, administrator i një firme private; Viktor Isufaj, 42 vjeç dhe Skënder Vranari, 49 vjeç, të dy punëtorë pranë...

TIRANË- Nga Zyra Qendrore Interpol Tirana është krye ekstradimi nga Anglia, drejt vendit tonë, i një 36-vjeçari që ishte në kërkim ndërkombëtar për vrasje. Shtetasi Fatjon Kapri është shpallur në kërkim nga Interpol Tirana, më 16.04.2004, bazuar në vendimin nr.223, datë 23.12.2002, të Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan,...

NGA KLODIANA HAXHIAJ DURRES- 18-vjeçarja Orialda Ka jtazi, e cila së bashku me të motrën 14 vjeçe, Klevisën, tronditën opinion publik me arratinë spektakolare, sot i është kthyer jetës normale. Nga qelitë e burgut të grave në Tiranë, adoleshentja nga Spitalla e Durrësit do të vazhdojë procesin mësimor në...

TIRANE- Nën moton “Tirana pa makina”, për 6 ditë me radhë Bashkia e Tiranës do të promovojë dhe ndërgjegjësojë qytetarët e saj që të përdorin më pak mjetet që shkaktojnë ndotjen e mjedisit dhe më shumë biçikletat apo transportin urban. Ka qenë vetë kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.