Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |

Projekti për rehabilitimin e Voskopojës ka bërë të mundur që përveç përmirësimeve infrastrukturore, 4 prej kishave të fshatit t’i nënshtrohen ndërhyrjeve për rikonstruksionin e tyre. Pas një pune disamujore ka përfunduar restaurimi i strukturave në kishën e Shën Nikollës dhe Shën Marise, të cilat gjenden në qendër të fshatit...

TIRANE-“Kjo ninullë”, është libri më i ri në stendat e librit shqiptar i përkthyer në gjuhën shqipe nga Enkeleida Haxhinasto, bashkëshortja e ish-ministrit të Transportit, Edmond Haxhinasto. Enkeleida duke folur për “Balkanweb”, ndalet te subjekti i këtij libri që në Shtetet e Bashkuara ka qenë bestseller dhe që i...

E vështirë të thuhet nëse regjisori australian Steven Kastrissios ka një marrëdhënie me hakmarrjen, por dy filmat kryesorë të jetës së tij shikojnë nëpërmjet saj. Pas “The Horseman”, që e shpërndau fillimisht nëpërmjet tregut amerikan, ai vjen në Shqipëri me të parin film horror shqiptar. “Bloodlands” vjen në kinema...

TIRANE- Perlat e muzikës shqiptare nën tingujt e magjishëm të violinës së Shkëlzen Dolit, kanë përcjellë emocione të shumta në sheshin ‘Skëndërbej’. Violinisti shqiptar i Filarmonisë së Vjenës, Shkëlzen Doli, ka sjellë mbrëmjen e të shtunës në sheshin “Skënderbej” një show të mrekullueshëm muzikor unik. I shoqëruar edhe nga...

TIRANË- Karriera, shfaqjet, jeta familjare, bashkëshorti, fëmijët, divorci…Inva Mula ka folur për gjithçka sot në emisionin “Studio e Hapur” në News24 me gazetaren Eni Vasili. “BalkanWeb” sjell intervistën e plotë të sopranos shqiptare me famë botërore Meqenëse jemi pak përpara shfaqjes së parë, jeni e emocionuar? Në fakt dhe...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.