Menu Krye Të Fundit | Shqipëria |
FLASH

Bashkimi Evropian do të rekomandojë aq shpejti hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Republikën e Maqedonisë, sipas Komisionerit të Zgjerimit Johannes Hahn. “Komisioni i BE-së do të rekomandojë së shpejti, me shumë mundësi deri në verë, që shtetet anëtare të fillojnë negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe ish Republikën...

Kryeministri Edi Rama ka thënë mirëmëngjes sot me një tjetër artikull të huaj kushtuar Shqipërisë. Publikimi është bërë në prestigjiozen britanik “The Culture Trip” dhe tregon plazhet e mrekullueshme të vendit tonë. “Mirëmëngjes dhe me këtë artikull dedikuar Shqipërisë, plazheve të mahnitshme dhe potencialeve te mrekullueshme turistike të vendit...

Dy persona kanë humbur jetën në një aksident fatal në autostradën Tiranë-Durrës, pas mesnatës së kaluar pasi taksia me të cilën udhëtonin është goditur nga pas nga një automjet tjetër tip “Benz”. Megjithëse policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes, shoferi i “Benz”-it që shkaktoi aksidentin është zhdukur,...

Sajmir Alimehmeti, shqiptari i arrestuar për veprimtari terroriste  me pseudonimin SAHZH’-meer ah-lee-meh-MEH’-tee”ka shokuar me deklaratat e tij në gjykatë. Alimehmeti është shprehur sot para gjykatës se kishte dhënë ndihmë ndaj ISIS, duke iu mundësuar materiale për sulme. 24-vjeçari u arrestua në maj të vitit 2016 pasi dy agjentë të policisë...

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.